Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії може з'явитися громадський бюджет. Він дозволить громаді впливати на використання бюджетних коштів

В Олександрії може з'явитися громадський бюджет. Він дозволить громаді впливати на використання бюджетних коштів

В Олександрії хочуть запровадити громадський (партиципаторний) бюджет. Потенційно громада зможе брати участь в розподілі бюджетних коштів, визначаючи пріоритетні напрямки фінансування.

Проект рішення "Про створення робочої групи з питань розробки та впровадження основних положень і принципів громадського (партиципаторного) бюджету" опублікували на сайті Олександрійської міської ради.

Робоча група повинна розробити основні положення та принципи громадського бюджету і зайнятися їхнім впровадженням в життя, якщо їх затвердять на сесії депутати.

Головою групи має стати секретар міської ради Олена Богоявленська, її заступником - радник міського голови Володимир Дожджаник. До складу робочої групи пропонується включити депутатів і співробітників управлінь міської ради, громадських активістів, голів квартальних комітетів та старших будинків.

Про можливі варіанти реалізації бюджету участі в Олександрії говорити поки що зарано, однак загальною метою всього проекту зазначено "розвиток демократичного процесу обговорення громадою напрямів використання бюджетних коштів".

Практика бюджету участі в Україні показує, що він реалізується як платформа для обговорення та голосування за проекти жителів міста. Ті, які набирають найбільше голосів, претендують на фінансування з місцевого бюджету.

З минулого року бюджет участі запровадили в Кропивницькому. Найчастіше місцеві жителі пропонують локальні проекти, які дозволяють вирішити конкретні проблеми.

Довідково: Партиципаторні бюджети почали запроваджувати в Південній Америці в кінці 80-х років минулого століття. Це щорічний процес дискусії та ухвалення рішень, у якому тисячі мешканців міста вирішують, як видавати частину міського бюджету.

Фото: acc.cv.ua

0    951     14.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!