Новини

на попередню сторiнку

Колодязна вода в Олександрійському районі забруднена нітратами - фахівці

Колодязна вода в Олександрійському районі забруднена нітратами - фахівці

Більше половини проб питної води з колодязів Олександрійського району не відповідають встановленим нормативам за вмістом нітратів.

Відповідні результати досліджень за перші три місяці 2018 року опублікували фахівці ДУ "Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України".

Експерти окремо досліджували воду з громадських й індивідуальних криниць. При нормі 50 мг/куб. дм перевищення вмісту нітратів зафіксували в 57% проб з громадських колодязів в Олександрійському районі.

Ще гірша ситуація з водою в індивідуальних колодязях Олександрійщини: у 100% досліджених проб перевищено допустимі показники нітратів.

Загалом ж в Кіровоградській області в 68% досліджених криниць зафіксували наднормативний вміст нітратів.

Фахівці лабораторного центру попереджають, що вживання води з наднормативним вмістом нітратів сприяє підвищенню ризику щодо онкологічної захворюваності. Особливо небезпечна така вода для дітей віком до одного року. Її вживання призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки.

Єдиний дієвий спосіб дізнатися про якість та безпечність води - лабораторні дослідження. Експерти лабцентру пропонують власникам громадських та індивідуальних колодязів перевірити якість води в них.


На сайті Кіровоградського обласного лабораторного центру тепер можна подивитися перелік громадських колодязів, вода в яких не відповідає вимогам. Усі вони нанесені на інтерактивну карту, яку обіцяють оновлювати щомісяця. Наразі порушення виявили в трьох громадських колодязях на Олександрійщині: в селах Ізмайлівка та Травневе. Тут перевищено нормативи з вмісту нітратів, жорсткості води й сухого залишку в ній.

Як стало відомо, у 2018 році в Олександрійському районі зросла кількість хворих на рак.

Фото умовне: Рixabay

0    1646     08.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!