Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії всіх бажаючих безкоштовно тестували на ВІЛ та гепатит С (Фото)

В Олександрії всіх бажаючих безкоштовно тестували на ВІЛ та гепатит С (Фото)

4 травня в Олександрії відбулася традиційна акція благодійної організації "Шлях до життя". Всі бажаючі могли безкоштовно пройти тест на ВІЛ та гепатит С.

Яскраві червоні намети встановили в двох місцях: на Соборній площі та в мікрорайоні Перемога. Протягом акції 100 олександрійців перевірилися на ВІЛ та 140 - на гепатит С, розповів журналістам "Олександрійських новин" голова ГО "Шлях до життя" Анатолій Тримбач.

Тестування проводили медики Олександрійської центральної районної лікарні. Всі бажаючі, хто не встиг перевіритися сьогодні, можуть здати аналізи в офісі організації  з 9 до 12 години (вулиця Першотравнева, 9, кімната 177) або в міській і районній поліклініках.

Сьогодні, за результатами тестування, в однієї жінки на Соборній площі виявили гепатит С. У Перемозькому мікрорайоні було 5 людей з позитивними результатами, зокрема одна вагітна й один неповнолітній. Ще у трьох людей у мікрорайоні виявили ВІЛ.

Безкоштовне тестування проводять з 2009 року. Спочатку перевіряли лише на ВІЛ, а потім з'явилася можливість проводити тести на гепатит С. До проведення акції підштовхнуло знайомство з хворими, пояснив Тримбач. Спочатку люди неохоче перевірялися, але поступово ставлення змінилося. Сьогодні всі заготовлені тести використали за декілька годин.


Гепатит С піддається лікуванню, хоча ще п'ять років тому про це не можна було й мріяти, запевняє голова громадської організації: "Зараз це лікується. Є відповідні програми. Наприклад, минулого року в Олександрії чотири людини вилікувалися безкоштовно… Якщо лікуватися тут препаратами з Індії і Єгипту - близько 1000 доларів". Є терапія і для ВІЛу. Людина приймає таблетки, які пригнічують вірус, хоча й не виліковують хворобу.Фото: "Олександрійські новини"

0    1979     04.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!