Новини

на попередню сторiнку

Експерти зафіксували перевищений вміст нітратів у колодязях Олександрії та району

Експерти зафіксували перевищений вміст нітратів у колодязях Олександрії та району

За результатами лабораторних досліджень води з громадських та індивідуальних колодязів в Олександрії та Олександрійському районі протягом 2017 року фахівці виявили перевищення вмісту нітратів понад встановлені нормативи.

Відповідну інформацію оприлюднив Кіровоградський обласний лабораторний центр 12 березня.

Дві третини досліджених проб на території області (1399 із 2132) не відповідали вимогам за санітарно-хімічними показниками, в тому числі за вмістом нітратів.

За підрахунками експертів, в Олександрійському районі 66% проб води з громадських колодязів не відповідали нормативам. Водночас, в Олександрії перевищення вмісту нітратів зафіксували у воді з 33% громадських колодязів - один із найменших показників питомої ваги невідповідних проб.

Гірша ситуація, за даними лабцентру, із пробами з індивідуальних колодязів: 100% досліджених проб води з індивідуальних колодязів на території міста Олександрія та Олександрійського району мають перевищений вміст нітратів.

Загалом, як відзначається в доповіді, Кіровоградська область займає лідируюче положення щодо забруднення нітратами води громадських та індивідуальних колодязів.

"Чисельні наукові дослідження довели, що нітрати мають високу токсичність для людини та здатність трансформуватися у нітрозаміди і нітрозаміни, яким властива мутагенна й канцерогенна дія. Встановлено, що нітрати впливають на органи травлення, в тому числі виникнення ракових пухлин в шлунково-кишковому тракті у людини, на діяльність сердцево-судинної системи", - попереджають фахівці лабораторного центру.

Фото умовне: Рixabay

0    921     13.03.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!