Новини

на попередню сторiнку

В Кропивницькому презентували новий випуск краєзнавчого видання «Між Бугом і Дніпром» (Фото)

В Кропивницькому презентували новий випуск краєзнавчого видання «Між Бугом і Дніпром» (Фото)

35 нових досліджень істориків, краєзнавців Кіровоградщини презентовані у здвоєному випуску науково-краєзнавчого вісника Центральної України «Між Бугом і Дніпром». Презентація відбулась у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області 13 лютого.

Для олександрійців нове видання буде цікавим тому, що в ньому є унікальна розвідка Івана Петренка про невідомі сторінки життя почесного громадянина міста Олександрії Іллі Діброви, що базується на невідомих раніше архівних документах. В цьому ж збірнику є публікація з питання внеску видатних лікарів Олександрії у медичну справу України за авторством Ольги Божко. Видано розгорнуту публікацію з історіографії північно-східного Задніпров’я, тобто території нинішнього міста Олександрії та Олександрійського району Віктора Голобородька. Є цікава стаття про археологічні розкопки археолога Нінель Бокій на території, в тому числі Олександрії та Олександрійського району, за авторством Вікторії Безверхої.

На презентації видання член Національної спілки краєзнавців України, редактор телерадіокомпанії «Контакт-ЛТД» Віктор Голобородько зазначив, що видання відіграє важливу роль у комунікації місцевих дослідників із науковими центрами краю, із дослідниками, що надають методичну допомогу у вирішенні конкретних дослідницьких питань. Також краєзнавець передав до фондів Державного архіву Кіровоградської області рукопис кандидатської дисертації видатного олександрійця, почесного громадянина міста Олександрії, автора численних книг з історії краю Анатолія Кохана. Цю місію він виконав на прохання родини дослідника. Кандидатська дисертація А.Кохана є цінним джерелом для дослідників історії медичної справи колишньої Херсонської губернії, адже базується на історичних дослідженнях і роботі в архівах.


Новий випуск «Між Бугом і Дніпром» унікальний тим, що вперше за свою історію вийшов у світ із зазначенням присвоєного йому Міжнародного стандартного номеру серіальних видань або ISSN. Це дозволить на думку головного редактора видання Олега Бабенка, вивести видання «на загальноукраїнську та міжнародну орбіту».

Нове видання презентували директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Бабенко, заступник головного редактора, провідний науковий співробітник Державного архіву Кіровоградської області Віктор Білоус, методист комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», почесний краєзнавець України Лариса Гайда, головний археограф ДАКО, кандидат історичних наук Вадим Колєчкін, головний архівіст ДАКО, заслужений працівник культури України Іван Петренко, Роман Базака, провідний науковий спеціаліст ДАКО, кандидат наук з соціальних комунікацій.


Дослідник сучасної історії Кіровоградщини і автор книг з історії краю Іван Петренко порівняв роботу краєзнавців та істориків із скрупульозною працею лікарів. Вони допомагають суспільству отримати урок з минулого, зрозуміти правдиву суть подій.

«Ця збірка краєзнавчих статей - це є своєрідна історія хвороби, оцінка стану суспільства, з усіма його вадами і успіхами. Оскільки тут багато авторів, то це вже не думка однієї людини, а консиліум. І тільки він здатний дати належну оцінку, дійти до глибин нашої історії. Можливо нейтрально оцінити, можливо розробити своє бачення, але базуючись звичайно на фактах», - зазначив дослідник.


Тетяна Гончарова, перший заступник головного редактора видання та начальник відділу археографії та використання документів ДАКО повідомила, що у цьому році відбудеться відкрита науково-практична конференція яка запланована на 18 листопада і буде присвячена ювілейній даті заснування Кіровоградської області. В цьому ж році заплановано проведення низки заходів, які будуть мати тематичне спрямування і матеріали яких, будуть опубліковані у наступних виданнях «Між Бугом і Дніпром».

Більше світлин із презентації видання - за посиланням.

Фото: Віктор Голобородько

0    841     14.02.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!