Новини

на попередню сторiнку

З 1 лютого на Кіровоградщині почнуть передавати сільськогосподарські землі у власність ОТГ

З 1 лютого на Кіровоградщині почнуть передавати сільськогосподарські землі у власність ОТГ

Кабінет Міністрів України розпочинає процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Згідно з розпорядженням КМУ, вже з 1 лютого розпочнеться процес передачі землі у власність ОТГ.

Про це повідомили на офіційному сайті Кіровоградської облдержадміністрації із посиланням на Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

Як зазначається, Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад.

Крім того, відповідно до нововведень передача таких земельних ділянок в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність буде здійснюватись тільки за погодженням з ОТГ та після прийняття ними рішення.

Очікується, що надходження до місцевих бюджетів зможуть суттєво збільшитись, адже у розпорядження ОТГ може перейти до 7,2 млн га, з яких 2,5 млн га ще не розподілені між користувачами. Податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів, можуть скласти до 10% бюджетних надходжень ОТГ.

За інформацією ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області, алгоритм дій із отримання землі складається з чотирьох етапів.

"Зокрема, це - клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність", - повідомляє ГУ Держгеокадастру із посиланням на першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

Процес передачі триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити уже в березні.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua), а для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

Як відомо, на базі Олександрійського району рекомендують створити чотири ОТГ. Наразі відповідні процеси активно відбуваються у Приютівці та Новій Празі.

Фото: Рixabay

0    1294     01.02.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!