Новини

на попередню сторiнку

Козацьке ядро передали до експозиції культурно-освітнього центру у Попельнастому

Козацьке ядро передали до експозиції культурно-освітнього центру у Попельнастому

У колекцію майбутнього культурно-освітнього центру села Попельнастого Олександрійського району місцевий житель вирішив передати випадкову унікальну знахідку - козацьке гарматне ядро.

Про це журналістам "Олександрійських новин" повідомив краєзнавець, лауреат обласної краєзнавчої премії Володимира Ястребова, один з ініціаторів створення цього культурного осередку Валерій Жванко.

Він емоційно відгукнувся на подію на своїй сторінці у Facebook: "Дуже смачні бувають дні! Подарункові. Налазишся, набродишся, натиняєшся. Вертаєшся додому вже єлє-єлє... І раптом: "Почекайте, я вам все ніяк гарматне ядро не віддам. Зараз винесу".

Як уточнив краєзнавець, знахідка вже давно відома, а 25 січня була передана на зберігання місцевим фермером. Він знайшов її під час обробітку земельної ділянки. Вага ядра орієнтовно 5 кілограмів, а діаметр залізної кулі близько 10 сантиметрів. На думку дослідника, це може бути справжнє козацьке ядро козацьких часів. Для остаточного підтвердження версії треба зробити експертну оцінку істориків, проте є висока імовірність саме такого походження залізної кулі.

Справа у тому, що за поширеною версією, яку підтримує чимало дослідників козацької епохи, знаменна для українського народу битва, що поклала край експансії Речі Посполитої і утвердила перемогу сили зброї козаччини - битва під Жовтими Водами, - відбулась саме у цих краях.

Перший етап битви - облога польського табору, відбувся у межах 29 квітня - 15 травня 1648 року біля сучасних сіл Жовте, Пахарівка, Дмитрівка, Жовтоолександрівка. Другий етап - розгром польського війська 16 травня, під час його відступу паралельно балці Княжі Байраки в районі сіл Попельнасте, Грамівка і Григорівка.

Отриманий експонат тепер буде зберігатись у створюваному центрі.

Нагадаємо, унікальний освітній простір, частиною якого буде музей, заплановано створити в селі Попельнастому.

Фото: Валерій Жванко / Facebook

0    1240     31.01.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!