Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині розгорається суперечка між Київським та Московським патріархатами

На Кіровоградщині розгорається суперечка між Київським та Московським патріархатами

Між представниками Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви (Московського Патріархату) на Кіровоградщині розгортається палка дискусія стосовно візиту митрополита Київського Онуфрія (Березовський) та митрополита Кіровоградського Іоасафа (Губень) до Москви, де учасники Священного Синоду, начебто, направили вітальну телеграму Володимиру Путіну з нагоди його дня народження.

Подібні звинувачення в бік представників УПЦ (МП) були озвучені у Відкритому листі єпископа Кропивницького і Голованівського Марка до вищих органів державної влади України та голів Кіровоградської облдержадміністрації та облради.

У тексті звернення повідомляється про візит митрополита Київського Онуфрія та митрополита Кіровоградського Іоасафа до Москви, де вони взяли участь у роботі Священного Синоду Російської Православної Церкви. Причиною для обурення представників Київського патріархату стала інформація про вітальну телеграму членів Синоду Президенту Росії Путіну з нагоди ювілею.

«Згідно з повідомленням офіційного сайту Московського Патріархату, ці архієреї разом із іншими на чолі з Патріархом Кирилом направити президенту Росії вітальну телеграму, у якій, зокрема, відзначили вагомий вклад В. Путіна «в утверждение идеалов справедливости, мира и согласия между странами и народами», - ідеться у відкритому листі єпископа Кропивницького і Голованівського Марка.

«Верхом цинізму» називається участь архієреїв із України в такому привітанні.

У свою чергу, на сайті Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) опублікували «Відповідь на відкритий лист «єпископа» Марка». У ній представників Київського патріархату звинувачують у маніпуляціях та спробі здобути політичні дивіденди будь-якою ціною. Що ж до сумнозвісної телеграми Путіну, зазначається, що її надіслав Патріарх Кирило, який має право говорити від імені усієї Церкви та Синоду:

«Слід зауважити, що текст привітання на засіданні Синоду не обговорювався і члени Синоду ніякого звернення не підписували. Ті, хто уважно читає офіційні документи – журнали засідання Синоду, – можуть з легкістю в цьому переконатися. І «єпископ» Марк, вважаючи себе освіченою людиною, прекрасно відає форму будови синодальних журналів за принципом: «слухали» – «ухвалили» та знає, що якщо пропозиції (тобто «слухали») не звучало, то значить ухвали і підпису апріорі не було. Знає, але свідомо замовчує».

Зазначимо, що у Журналах засідання Священного Синоду від 6 жовтня 2017 року дійсно немає згадки про будь-які поздоровлення Володимира Путіна з днем народження.

Фото - patriarchia.ru

0    1114     16.10.2017
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!