Новини

на попередню сторiнку

Чергова провокація в Олександрії: пошкодили пам'ятні дошки колишнім керівникам міста

Чергова провокація в Олександрії: пошкодили пам'ятні дошки колишнім керівникам міста

Дві пам’ятні дошки на фасаді Центру дитячої та юнацької творчості імені Олександра Шакала – колишнім керівникам міста Пилипу Гриценку та Олексію Скічку невідомі зафарбували і зробили напис, який, мовляв, стверджує причетність останніх до радянської системи управління державою.

Про це дізналися журналісти "Олександрійських новин" сьогодні, 11 серпня.

Варто сказати, що це вже не перша спроба створити прецедент і спровокувати політичні сили та громадськість до конфлікту, і викликати негативне реагування на декомунізацію, що відбулася в місті.

Треба відзначити, що згадані керівники не підпадають під норму закону щодо декомунізації, хоча і обіймали місцеві партійні керівні посади. Крім того, Пилип Гриценко, який був першим секретарем Олександрійського міського комітету Комуністичної партії України у 1963-1974 роках, був відомий у місті як активний прихильник української мови та культури навіть у глухі часи сталінської реакції. Саме за ініціативи П. Гриценка було споруджено чимало цікавих архітектурних споруд, а одразу після початку перебудови і припинення тотального тиску Пилип Юхимович неодноразово публічно виступав як людина з проукраїнськими поглядами.


Чимало для розвитку міста та, знову ж, проукраїнських позицій зробив і Олексій Скічко, голова виконкому у 1990-1994 та міський голова Олександрії у 2006-2010 роках. Зокрема, саме за його управління містом було відкрито пам'ятний знак жертвам голодоморів та політичних репресій, який тривалий час не могли встановити через опір місцевої влади, а 2016 року влада намагалася перенести його на околицю міста.

1991 року Олексій Скічко не підтримав спробу державного перевороту - "ГКЧП", орієнтуючись на українську владу, а не Москву.   

Згадані пам’ятні дошки дораховуються до кола об’єктів культурної спадщини, і посягання на них може розглядатись як кримінальний злочин.


Нагадаємо, меморіальні дошки, присвячені колишнім очільникам міста, відкрили в ЦДЮТ імені Шакала 2013 року.

Фото - "Олександрійські новини"

0    2394     11.08.2017
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!