Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії за 8 мільйонів планують облаштувати центр гемодіалізу

В Олександрії за 8 мільйонів планують облаштувати центр гемодіалізу

В Олександрії вже у наступному році на базі міської лікарні № 1 планується відкрити регіональний центр гемодіалізу, який надаватиме медичну допомогу пацієнтам майбутнього госпітального округу, який, окрім Олександрії, обслуговуватиме громадян ще з чотирьох районів Кіровоградської області.

Про це йшлося на сьогоднішній зустрічі представників міської ради, райдержадміністрації та департаменту охорони здоров'я ОДА.

На відкриття такого центру, за оцінкою міської влади, необхідно близько 8 мільйонів гривень, які планують отримати за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Ці кошти планується спрямувати на реконструкцію колишнього урологічного відділення міської лікарні, на базі якого і хочуть відкривати центр гемодіалізу, та приведення цього приміщення у відповідність до медичних стандартів.

За коментарем з даного питання "Олександрійські новини" звернулись до депутата Кіровоградської обласної ради, голови постійної комісії облради з питань охорони здоров'я та соціальної політики Ірини Чемерис, яка зазначила, що найближчим часом комісія облради запланує візит до Олександрії з метою оглянути запропоноване приміщення, а також розглянути й інші можливі варіанти розміщення центру гемодіалізу в приміщеннях, облаштування яких може коштувати набагато дешевше, що може прискорити його відкриття.

Крім того, реконструкцію в колишньому урологічному відділенні, збудованому за часів Царської Росії, міська влада планує почати лише з 1 січня 2017 року, в той час як іноземні фірми-постачальники необхідного медичного обладнання вже зараз готові надати його в оренду на пільгових умовах, за 1 гривню на рік. Таким чином, існує можливість набагато раніше почати допомагати олександрійцям з нирковою недостатністю.

За словами І. Чемерис, на сьогоднішній день в одній тільки Олександрії налічується 30 пацієнтів з нирковою недостатністю, 10-ти з них призначені обов'язкові процедури гемодіалізу в обласному центрі. Відтак, громадяни змушені через день їздити в Кропивницький для отримання процедур. Решта 20 громадян вимушені стояти у черзі і чекати, коли для них звільниться місце.

Крім дороговартісного ремонту приміщення під новий центр, депутат облради нещодавно піднімала питання стосовно заявленої керівництвом міста ціни за проведення сеансу гемодіалізу в розмірі 2400 гривень, в той час як в Кіровоградській обласній лікарні така послуга надається за 1404 гривні. Аналогічну ціну за зазначену процедуру також рекомендує встановлювати Міністерство охорони здоров'я України.

На переконання депутата облради, в даному питанні не повинно бути суперечок, а лише конструктивний діалог.

"Сьогодні громадяни та суспільство мають право і можливість контролювати владу, її діяльність у сфері ефективного використання коштів. Ми маємо прислухатись один до одного та в результаті знайти спільне ефективне рішення заради вчасного та якісного лікування громадян", - зазначила І. Чемерис.

0    1660     12.08.2016
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!