Новини

на попередню сторiнку

На перейменування "комуністичних" об'єктів Олександрійщини залишилось два тижні

На перейменування

Громадські слухання щодо перейменування населених пунктів та об'єктів топоніміки місцевим радам слід провести до 21 листопада цього року, прийняти відповідні рішення і подати пропозиції на розгляд Верховної Ради.

Про це нагадав заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко під час наради з питань щодо виконання в області Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки", повідомляється на сайті ОДА.

Нагадаємо, в Олександрійському районі перейменуванню підлягають п'ять сіл, а також селище Димитрове, що підпорядковане Олександрійській міській раді.

С. Коваленко зазначив, що якщо пропозиції щодо перейменування у зазначений термін не надійдуть, відповідні рішення про перейменування будуть прийняті Верховною Радою за рекомендаціями Українського інституту національної пам'яті. Разом з тим, рішення про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників приймають депутати місцевих рад, а якщо до 21 листопада такі рішення не будуть прийняті – то перейменування здійснюватиметься рішенням сільського, селищного чи міського голови або згідно розпорядження голови місцевої державної адміністрації.

В Олександрії для вирішення питання щодо перейменувань об'єктів топоніміки в липні поточного року була створена "антитоталітарна" робоча група.

Крім того, свої пропозиції щодо перейменувань представили активісти з "Незалежної громадської ради" та волонтерські організації міста.

0    1871     10.11.2015
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!