Культура

на попередню сторiнку

«Стара Олександрія - батьківщина Дмитра Чижевського»

«Стара Олександрія - батьківщина  Дмитра Чижевського»

11 вересня в Олександрійській центральній міській бібліотеці імені О.С. Пушкіна відкрилася виставка картин «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського». Цю виставку було відкрито в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського ще наприкінці квітня. Картини створили художники Кіровоградщини до 125-річчя з дня народження всесвітньовідомого вченого, філософа, дослідника української і слов’янської літератур, який народився і виріс в Олександрії, — Дмитра Івановича Чижевського. Протягом цієї осені помилуватися роботами талановитих художників та пройтися стежками свого відомого земляка зможуть і олександрійці.

На кожній картині, представленій на виставці — знайомі олександрійцям вулиці та будинки. Тут можна побачити і театр (нині Міський палац культури), і так званий «картковий будиночок» (Будинок Піщевича), і будівлю колишньої жіночої гімназії, і незмінну пожежну вежу. Усі ці намальовані будинки та споруди так чи інакше пов’язані з видатним вченим Дмитром Чижевським. Ось тут промайнуло дитинство Дмитра Івановича, а тут жили чи працювали рідні і знайомі відомого земляка, а сюди він часто любив приходити… На відкритті виставки гостей провели тими стежками, якими ходив протягом свого життя сам Дмитро Чижевський. Всього на виставці представлено 26 картин різних художників.

Серед почесних гостей на презентації виставки була завідуюча відділом мистецтв обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського Світлана Ушакова, а також один із авторів картин виставки «Стара Олександрія — батьківщина Дмитра Чижевського», кропивницький художник Валерій Давидов. Багато цікавого та раніше невідомого  почули олександрійці про життя Дмитра Чижевського, а також про ідею створення такої виставки.

Твори художників Кіровоградщини, присвячені батьківщині Дмитра Чижевського, можна побачити у читальній залі центральної міської бібліотеки (вул. Григорія Усика, 41). Виставка працюватиме за графіком роботи бібліотеки до кінця осені. Вхід на виставку безкоштовний.

Текст і фото Юлії Пастух

0    260     20.09.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!