Культура

на попередню сторiнку

Дитяча бібліотека вдруге провела «Бейблейд-турнір»

Вже вдруге в Олександрії відбувся «Бейблейд-турнір», в якому змагаються юні прихильники іграшки «бейблейд». У цьому році у змаганнях взяли участь 83 бейблейдери від трьох до дванадцяти років. Турнір вже традиційно провели в бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна 21 серпня.

На цьогорічному «Бейблейд-турнірі» зала була переповнена. Серед гостей - як учасники змагань, так і їхні батьки, брати, сестри та друзі, що прийшли підтримати своїх рідних. Атмосфера турніру майже нічим не відрізнялася від спортивних змагань - звідусіль було чути, як кричать вболівальники, та оголошуються учасники, що мають виходити «битися» або готуватися далі. Щоправда, на цьому турнірі на арені билися не самі учасники, а їхні «бейблейди», якими діти вправно керували.

У другому бейблейд-турнірі, як і в минулому році, змагалися переважно хлопці, але цього року серед учасників було вже п’ять дівчат. Торік у турнірі взяла участь тільки одна дівчинка. Наймолодшій учасниці цьогорічного «Бейблейд-турніру» було всього три роки. Дівчинці не вдалося отримати перемогу, але вона встигла завоювали прихильність вболівальників.

У порівнянні з минулорічним турніром, де змагалися діти від п’яти років, у цьому році шанс вибороти перемогу дали юним бейблейдерам, яким виповнилося три роки. Учасники поділилися на три вікові категорії: молодша (3-6 років), середня (7-9 років) та старша (10-12 років). Найнаповненішою виявилась середня вікова категорія, яка складалася із 47 учасників.

Яскравим моментом свята став візит кумедної баби Яги, яка вихвалялась власним туристичним агентством та своїми неймовірними організаторськими здібностями. Та головним гостем свята був Войт Аой. Це головний персонаж всесвітньо відомого аніме - непосидючий хлопчик, який обожнює пригоди та бейблейд. Саме він слідкував за ходом змагання та підраховував бали.

«Бейблейд-турнір» тривав три години. Як і на будь-яких змаганнях, були і радість від перемог, і сльози через поразки. Деякі учасники після програшу у першому чи другому турі залишали турнір, інші залишалися вболівати за своїх друзів.

У кожній віковій категорії учасників були свої переможці. У молодшій віковій категорії переможцем став п’ятирічний Тимур Пащенко, друге місце посів Платон Деменський (6 років), а третє - Роман Долина (6 років). Серед бейблейдерів середньої вікової категорії перше місце посів Назар Жилов (7років), друге місце виборов Фадєй Ольховик (8 років), а третє дісталося його брату Тимофію Ольховику (8 років). У старшій віковій категорії переміг десятирічний Родіон Алєньков, друге місце зайняв Даніїл Оганесов (11років), а третє - Влад Байдачник (10 років).

Усі переможці та призери отримали дипломи, солодощі, канцтовари, спортивні м’ячі, настільні ігри та, звичайно ж, бейблейди. Учасникам, яким не вдалося вибороти перемогу, дарували повітряні кульки.

«Бейблейд-турнір» провели у рамках реалізації проекту «Платформа 3-Д. Добро Довіра. Досвід», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу та за підтримки місцевих підприємців.