Культура

на попередню сторiнку

В Олександрії відбувся районний етап конкурсу бібліотечних інновацій

В Олександрії відбувся районний етап конкурсу бібліотечних інновацій

17 бібліотек-філій Олександрійського району взяли участь у районному етапі конкурсу бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека – розвиваємо місцеві громади». Конкурс відбувся 21 серпня в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського.

Сучасні бібліотеки вже давно вийшли за межі звичайних книгозбірень. Окрім книжок та періодичних видань, у багатьох бібліотеках сьогодні можна отримати інформацію у різних формах, зокрема завдяки комп’ютерам та мережі Інтернет. Бібліотекарі сьогодення постійно намагаються запровадити щось нове, щоб повною мірою задовольнити потреби своїх користувачів та допомогти їм усебічно розвиватися. Конкурс бібліотечних інновацій - це саме те місце, де бібліотекарі можуть показати, що нового та цікавого вони запровадили для розвитку жителів своєї території.

Всі учасники районного етапу конкурсу готували презентацію про свою бібліотечну інновацію, яку повинні були цікаво представити за 5 хвилин.

«Бібліотекарі мали завдання не просто розповісти про свою роботу, а й показати таку бібліотечну послугу, яку пересічний громадянин не пов’язує з бібліотекою. Наприклад, у нас був «Бібліошопінг по-головківськи». До бібліотеки можна прийти і скористатися послугами інтернет-магазину, адже багато людей не вміють користуватися Інтернетом або не довіряють інтернет-магазинам. І от Головківка говорила про безпечність, про те, як уникнути обману шахраїв. Також бібліотекар збирає людей і вони купують господарські речі, одяг, прикраси разом, чим значно економлять», - розповіла ведуча конкурсу, методист ЦРБ ім. Д.І. Чижевського Любов Кан.

Основним показником інновації вважався коефіцієнт її корисності для жителів місцевих громад, який на конкурсі визначало журі: начальник відділу культури і туризму Олександрійської РДА Валентина Білик, директор Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи Надія Чуянова, головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, охорони здоров’я, культури та соціального захисту населення Антоніна Пилипенко, провідний спеціаліст відділу культури і туризму Приютівської ОТГ Олена Прокопова, а також спеціаліст відділу культури, туризму, молоді, спорту та культурної спадщини Попельнастівської ОТГ Наталія Шкуратько.

Критеріями оцінювання на конкурсі бібліотечних інновацій були відповідність тематиці конкурсу, розвиток партнерства та залучення додаткових ресурсів, креативність, використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій.

Кожна бібліотека вражала своїми цікавими інноваціями. Так, наприклад, Протопопівська бібліотека-філія запровадила QR-коди, за допомогою яких можна швидко перейти на фільм, знятий за конкретною книгою, або знайти онлайн книгу, якої немає у бібліотеці. Червонокам’янська бібліотека-філія створила майстерню з хенд-мейду, де діти й дорослі дають друге життя пластику та іншим непотрібним речам. Багато бібліотек приділяють увагу здоров’ю та красі.

За оцінкою журі перемогу у конкурсі отримала завідувачка Березівської бібліотеки-філії Анжела Зіненко, яка презентувала інновацію «Громадський радник - твій друг і порадник». До цієї бібліотеки місцеві жителі можуть звертатися за консультацією та порадами з різних соціальних питань, які важливі для громадян, адже бібліотека є посередником між структурами, що надають послуги, та звичайними людьми.

Друге місце розділили Олена Резніченко, завідувачка Новопразької центральної бібліотеки-філії, та бібліотекар Попельнастівської бібліотеки - філії №1 Зінаїда Жванко. Третє місце теж отримали дві інновації – завідувачки Приютівської бібліотеки-філії Наталії Солдатенко та завідувачки Добронадіївської бібліотеки-філії Людмили Якимчук.

Переможців нагородили дипломами та призами. Інших учасників відзначено подяками та сувенірами. Окрім подарунків, усі бібліотекарі отримали для себе неоціненний досвід.

«Саме в цьому для мене і користь цих конкурсів, що кожен може показати свою фішку, а інші бібліотекарі можуть подивитися і собі це перейняти. Можливо, дехто може подумати: «Що це за інновація? Це зовсім не інновація!», але саме для окремо взятої території, окремого населеного пункту, для них це є інновація, тому що в них такого ще ніхто не робив», - зазначила ведуча районного етапу конкурсу Любов Кан.

Переможець районного етапу конкурсу бібліотечних інновацій Анжела Зіненко представлятиме інновацію Березівської бібліотеки-філії на обласному етапі конкурсу «Сучасна бібліотека – розвиваємо місцеві громади», який відбудеться у вересні цього року у Кропивницькому.

Юлія Пастух


0    221     30.08.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!