Культура

на попередню сторiнку

Місцеві дітлахи святкували Спас медово-яблучними посиденьками

Місцеві дітлахи святкували Спас медово-яблучними посиденьками

Вже стало доброю традицією у дитячій бібліотеці імені Юрія Гагаріна знайомити олександрійську малечу із обрядовими українськими святами. Щороку бібліотекарі у веселій ігровій формі проводять для дітей різноманітні цікаві заходи, де юні гості можуть не тільки весело провести час та погратися, а й дізнатися багато цікавого про традиції і звичаї свого народу. Цього літа бібліотекарі підготували пізнавальне свято, присвячене святкуванню Спаса.

Незважаючи на те, що тривають літні канікули, і більшість школярів відпочивають на морі або гостюють у бабусь у селі, на медово-яблучні посиденьки, присвячені святу Спаса, зібралося багато гостей. 19 серпня міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна організувала захід «Свято спаса святкуємо - людям радість даруємо», куди завітали юні читачі бібліотеки, вихованці недільної школи та діти з громадської організації «Серце матері». Веселе та пізнавальне свято для дітей провели у кімнаті казок.

«Свої заходи ми проводимо у рамках програми «Літнє читання», де розповідаємо про всі народні обрядові свята, які люблять українці. Цього разу ми відзначали свято Яблучного Спасу. Ми розповідали дітям про історію походження свята, адже Яблучний Спас символізує закінчення літа і початок осені. Друга його назва - це Преображення Господнє. За біблейськими легендами Ісус Христос зустрів на горі Фавор трьох апостолів і постав перед ними у божественному вигляді, коли його одяг став сліпуче-білим, а обличчя засяяло. Головним символом цього свята є яблуко, яке не можна було раніше їсти до другого Спаса, і тільки освятивши яблука в церкві, сім’я вже може їх скуштувати», - розповіла бібліотекар кімнати казок дитячої бібліотеки ім. Ю.Гагаріна Зінаїда Гнойова.

Головними героями театралізованого дійства до свята Спасу стали Літо, Сонечко та невгамовна Бджілка. Вони спілкувалися з дітьми, грали з ними у різноманітні ігри та проводили тематичні конкурси.

У проведенні заходу бібліотекарям допомагали також вихованці літературно-ігрової студії «Дивограй», що діє при дитячій бібліотеці. Дівчата самі підготували і виконали для гостей веселий танок.

Юні гості теж проявляли себе досить активно. Вони брали участь у конкурсах та відповідали на запитання, пов’язані зі святом Спаса. Також діти добре знали та називали казки, в яких згадується головний символ свята - яблуко. 

«Коли в нас збирається велика аудиторія, діти не завжди можуть розкритися. Вони все знають, але соромляться відповідати. Та якщо діти приходять разом із друзями, наші ігри проходять більш яскраво, діти себе почувають більш розкуто. Вони знають багато казок, прислів’їв та приказок, і наші сьогоднішні конкурси це довели. Сьогодні у нас були конкурси, пов’язані з фруктами, діти відгадували - які фрукти за формою та смаком. Знають діти і про те, які страви можна приготувати з яблука та з чим їх їсти», - додала Зінаїда Гнойова.

Слід зазначити, що разом із дітьми на бібліотечне свято завітало багато батьків, які теж не менш весело проводили час протягом усього заходу. Не обійшлося і без частування - гостей пригощали смачними яблуками із медом.

Медово-яблучні посиденьки, присвячені Яблучному Спасу, для олександрійських дітей провели у рамках проекту «Добродій».

Юлія Пастух0    128     23.08.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!