Культура

на попередню сторiнку

День захисту дітей в Олександрії та Олександрійському районі

День захисту дітей в Олександрії та Олександрійському районі

День захисту дітей вже понад 20 років святкують у різних містах та селах України. Це не лише веселе свято для самої малечі, але й нагадування суспільству про те, що необхідно захищати права дітей та прагнути виростити їх щасливими, гідними громадянами своєї Батьківщини.

Зазвичай у цей день для самих дітлахів проводяться різноманітні розважальні заходи. До святкування Дня захисту дітей щороку долучаються і олександрійці, а також жителі Олександрійського району. Не виключенням став і цей рік — ​відзначали День захисту дітей у різних місцевих закладах, а також у Приютівській об’єднаній громаді.

Дитяча бібліотека

Напередодні 1 червня Олександрійська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна організувала театралізований захід для дітей учасників АТО та дітей загиблих у антитерористичній операції. На захід завітала 31 родина, в яких виховуються 46 дітей. Свято провели спільно з міським центром у справах сім’ї, дітей та молоді.

Яскраві костюми, цікаві та неординарні персонажі, жарти і конкурси — ​усе це було на святі у дитячій бібліотеці. Захід був не тільки веселим, а й пізнавальним.

«Ми влаштували свято в книжковому князівстві. Тут, звичайно, є Князь, який усім править. На честь свята для Принцеси, яка не дуже любила навчатися і дуже вередувала, влаштували турнір. Він був не простий, а літературний, і питання були по казках та казкових героях. Також були віртуальні вікторини, в яких діти з превеликим задоволенням брали участь, вірно і швиденько давали відповіді. Був також Міністр, який був дуже хитрий і хотів заволодіти цим князівством і короною, але діти допомогли принцесі врятувати рідне князівство», — ​розповіла бібліотекар дитячої бібліотеки ім. Ю. Гагаріна Наталія Дмітрієва.

Під час театрального конкурсу діти мали змогу перетворитися на якогось казкового персонажа — ​котика, півника чи курочку — ​та відчути себе трохи актором на сцені.

Бібліотекарі також провели для своїх юних гостей рухливі ігри, в яких діти активно брали участь, після чого кожна дитина отримала солодкі подарунки.

Центр зайнятості

У цьому році Міжнародний день захисту дітей відсвяткували і в Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості. З нагоди свята та в рамках акції «Профорієнтаційне літо» для учнів навчально-виховного комплексу «Олександрійський колегіум — ​спеціалізована школа» провели інтерактивний захід.

«У профорієнтаційній роботі Олександрійський міськрайонний центр зайнятості тісно співпрацює з багатьма соціальними партнерами, серед яких заклади освіти, бібліотеки, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інші», — ​пояснили у центрі зайнятості.

Для проведення заходу до Дня захисту дітей було запрошено аніматорів з агенції організації свят «Веселка», які допомогли перетворити профорієнтаційний захід на справжнє свято для дітлахів. Школярі охоче грали в рухливі ігри, естафети, згадували професії людей, які працюють в різних сферах діяльності.

«Зі слів вчителів, заходи, які проводяться в ігровій формі, спонукають дітей замислитись над тим, чим цікаві професії людей, що оточують їх у житті, аби з часом правильно обрати свою, яка колись стане справою життя», — ​зазначили працівники Олександрійського центру зайнятості, які долучились до свята.

Приютівська громада

У Приютівській об'єднаній територіальній громаді, що на Олександрійщині, День захисту дітей відзначили вперше. На свято до Приютівки з’їхалось близько двохсот школярів з усієї громади. Святкували на новому спортивному майданчику, у бібліотеці і в тамтешній школі.

Програма заходу для дітей у Приютівській громаді була досить насиченою.

«Десять майстер-класів, де кожен може знайти себе, починаючи від нашої малечі і лялькового театру, закінчуючи спортивними змаганнями. Була лялька-мотанка, петриківський розпис, караоке, а також полька-ойра — ​це такий флешмоб, діти навчалися. Була і локація журналістів, це діти ходили і брали інтерв’ю. Потім усе це викладається в Інтернет», — ​розповіла заступник голови Приютівської громади Ірина Чемерис.

На святі дітей пригощали морозивом, малювали хною на руках та обличчі, а також провели конкурс на найкраще селфі. За активну участь на локаціях школярі отримали символічні квіти, з яких наприкінці свята утворили різнокольорову мапу Приютівської громади.

Юлія Пастух

Альбом0    528     07.06.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!