Культура

на попередню сторiнку

Нагороди трьох фестивалів та рекорд України

Нагороди трьох фестивалів та рекорд України

Цьогорічна весна принесла хореографічному колективу «Капріз» багато яскравих емоцій, а крім цього велику кількість нагород. З початком сезону конкурсів олександрійським танцюристам випала нагода взяти участь у трьох фестивалях в різних містах України і в кожному з них вибороти гідні місця. Крім цього, талановиті юні олександрійці змогли долучитися до встановлення рекорду України.

Перші нагороди та рекорд

Весняна конкурсна естафета для танцюристів колективу «Капріз» Центру дитячої та юнацької творчості ім. О. Шакала розпочалася з участі у Міжнародному фестивалі пісні і танцю «Об’єднаємо дітей мистецтва», який проводився у Кропивницькому 20 та 21 квітня. У цьому фестивалі взяли участь понад 1500 учасників, серед яких були хореографічні та вокальні колективи, а також театри мод та модельних агентств з різних куточків України. Свій танцювальний талант демонстрували 50 хореографічних колективів, серед яких був і олександрійський «Капріз». Виступи талановитих дітей оцінювало журі, у складі якого були такі метри хореографії, як Георгій Чапкіс, Анатолій Коротков, Василь Босий, Юрій Сивоконь. На розсуд кваліфікованого журі олександрійські танцюристи представили шість нових хореографічних композицій у трьох вікових групах.


«Наші малята виконали «Діти-квіти» та «Соняшники», середні вихованці станцювали «Квіти для мами» та «Радість життя», і найстарші дівчата продемонстрували турецько-українську хореографічну композицію «Роксолана» та «На палубі», — ​розповіла керівник «Капрізу» Наталія Труш.

Результатом участі у цьому фестивалі для юних танцюристів колективу «Капріз» стали 3 призових місця. Кожна вікова категорія виборола другі місця у номінації «Естрадний танець».

Також у рамках цього фестивалю вихованці колективу разом зі своїми батьками взяли участь у встановленні рекорду України. А почалося все з участі олександрійських танцюристів у масовому еко-флешмобі під гаслом «Пластику — ​ні!». Про цю подію розповіла керівник колективу «Капріз» Наталія Труш:

«Усі учасники цього флешмобу виконували хореографічну композицію під пісню «Танці» сучасної української співачки Тетяни Тимофійчук — ​Навки, яка співала наживо. Ми всі танцювали одночасно одну хореографічну композицію з різнокольоровими пластиковими пляшками в руках. Цей флешмоб організували для привернення уваги наших людей до того, що пластик забруднює нашу земну поверхню. Суспільство повинно зрозуміти, що треба прибрати пластикові пакети та пластикові пляшки з вулиць міст нашої України, з життя людей, з усієї планети. Потім усі ці пляшки були зібрані в одну арт-інсталяцію, яка б нагадувала суспільству про те, що потрібно якось прибирати з життя цей пластик. На встановленні рекорду України був представник рекордів України Лана Вєтрова, яка зафіксувала 1264 учасника цього флешмобу, чим і підтвердила, що ми встановили рекорд України у місті Кропивницькому 21 квітня. Потім на гала-концерті всім учасникам рекорду видали сертифікат про те, що вони взяли в ньому участь. До речі, у нас це вже третій сертифікат».


Для самих танцюристів, які взяли участь у встановленні рекорду, ця подія стала цікавою і незабутньою.

«Починалося встановлення рекорду з так званого джему, в якому ми станцювали відрізки танців, а потім у нас був парад. Ми з нетерпінням чекали, коли Навка скаже декілька слів, і потім розпочали наш танець. Це було неймовірно! Мені дуже сподобалося і я залюбки повторю це ще раз», — ​поділилася враженнями вихованка «Капрізу», одна з учасниць флешмобу Каріна Побіденна.

Курортні здобутки

Останній весняний місяць для вихованців хореографічного колективу «Капріз» розпочався подорожжю до знаменитого гірськолижного курорту Буковель. Тут юні танцюристи з Олександрії взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Буковель-фест», який проводився у селі Паляниця з 1-го по 6-те травня. Крім олександрійського колективу «Капріз», який єдиним представляв Кіровоградську область, на конкурсі змагалися понад 1000 учасників із 27 хореографічних колективів з усієї України. У цьому фестивалі, як і у першому, «Капріз» у трьох вікових категоріях представляв шість танцювальних номерів. Олександрійські танцюристи посіли другі та треті місця.

«Наші старші дівчата виконали українсько-турецьку композицію «Роксолана» та «Трояндовий букет», малята станцювали «Динозаврики» та «Соняшники», а діти середньої вікової категорії виконали «Квіти для мами» та «Радість життя». Результатом цього фестивалю стали три призових місця. Наші малята з «Динозавриками» посіли третє призове місце у номінації «Вільна хореографічна композиція», середні діти з «Сучасним танцем» посіли ІІ призове місце, і найстарші вихованці у номінації «Народний стилізований танець» зайняли ІІ призове місце», — ​поділилася досягненнями свого колективу Наталія Труш.


Перебуваючи на фестивалі у Буковелі, вихованці «Капрізу» не тільки проводили репетиції та змагалися, а ще й активно відпочивали, додала Наталія Труш:

«Ми мали змогу піднятися канатною дорогою на гору Буковель, висота якої 1139 метрів, а також прогулятися там, помилуватися засніженою величчю Говерли, яку було видно з майданчика, де ми гуляли. Також для дітей щовечора проводили мегацікаві, мегакруті дискотеки: це і вечір знайомств, і вечір дружби «Буковель», і прощальний вечір з «Арт-фест фестиваль». Надзвичайно позитивні аніматори та ведучі проводили з ними флешмоби, конкурси, розіграші, тобто розважали дітей, щоб їм було там чим зайнятися і не сумувати. Ми мали змогу познайомитися з традиційною західно-українською кухнею, а також з традиціями західної України більш детально».

Після цієї подорожі у вихованців «Капрізу» залишилося багато позитивних емоцій, і вони повернулися додому сповнені чудовими враженнями та з зарядом енергії на подальшу участь у фестивалях та конкурсах.

Назад до рідного міста

Не встигли юні танцюристи колективу «Капріз» повернутися до рідної Олександрії, як на них чекала участь ще в одному фестивалі, тепер уже в себе вдома. Фестиваль-конкурс «Сонячні танці» відбувся 11 травня в Олександрійському районного будинку культури. Цього разу свій колектив представляли дві вікові категорії «Капрізу» — ​середні та найстарші. «Сонячні танці» принесли капрізівцям дві нагороди. У номінації «Сучасний танець» середня вікова категорія зайняла І місце, і найстарші вихованці у номінації «Народний стилізований танець» посіли ІІ місце.

Керівник хореографічного колективу «Капріз» Наталія Труш впевнена, що досягати нових перемог вдається лише завдяки людям, які їм допомагають.


«Я хочу висловити слова подяки людям, які беруть активну участь у нашому житті, у житті нашого колективу — ​батькам моїх вихованців. Я їм дякую за те, що вони постійно підтримують, допомагають у виготовленні костюмів, реквізитів, які завжди відгукуються і дуже швидко реагують на всі мої прохання. Вони постійно беруть участь у благодійних акціях мого колективу, які я влаштовую, беруть участь у встановленні рекордів України та у різних флешмобах. Я їм дуже дякую за те, що вони постійно підтримують своїх дітей, живуть життям нашого колективу. Також ще хочу подякувати нашому постійному перевізнику Сізову Сергію Анатолійовичу та найкращим водіям Олександрії, які допомагають нам у здійсненні наших подорожей. Усі ми знаємо, що дорога повинна бути безпечною, комфортною та легкою — ​ось саме за це я їм дякую, за те, що постійно надають нам комфортні автобуси, за професійних, за мегапозитивних кваліфікованих водіїв, які роблять все для того, щоб дорога під час наших подорожей була якомога легшою», — ​висловила слова вдячності керівник колективу.

Вихованці хореографічного колективу «Капріз» розповіли, що у них попереду ще дуже багато цікавих фестивалів та конкурсів, а також виступів та концертів, до яких вони ретельно готуються.

Юлія Пастух

Фото хореографічного колективу «Капріз»

0    332     31.05.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!