Культура

на попередню сторiнку

«Бісерні прикраси»: відкриття персональної виставки олександрійки Наталії Артюхової

«Бісерні прикраси»: відкриття персональної виставки олександрійки Наталії Артюхової

В Олександрії відкрилася персональна виставка бісерних прикрас майстрині Наталії Артюхової. Урочисте відкриття відбулося 21 травня у міській бібліотеці ім. О. Пушкіна.

Наталія Артюхова почала створювати прикраси з бісеру ще у шкільні роки, коли вперше побачила їх під час екскурсії до Львова. Професійно займається цією справою з 2010 року. Наталія постійно проводить майстер-класи для дітей та дорослих, намагається розвинути в дітях любов до національних традицій, передати їм свої навички й уміння та зберегти традиції народного мистецтва України. Раніше Наталія Артюхова була керівником гуртка «Народна творчість» Олександрійського Центру дитячої та юнацької творчості ім. О. Шакала.

Майстриня володіє багатьма техніками народного мистецтва. За створення виробів у техніці бісерного ткацтва атестована Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, а її вироби в цій техніці увійшли до каталогу «Кращий твір року».

На виставці у міській бібліотеці майстриня презентувала колекцію традиційних українських прикрас із бісеру, які виготовлені у двох техніках: бісерне ткацтво та бісерне нанизування. Серед представлених робіт Наталії Артюхової є декоративні жіночі прикраси з бісеру (гердани, силянки), а також обереги як для жінок, так і для чоловіків. У своїх роботах майстриня переважно використовує українські орнаменти, реконструює старовинні вироби з бісеру.

Після відкриття виставки у міській бібліотеці для усіх бажаючих Наталія Артюхова провела майстер-клас, де вчила і юних олександрійців, і містян поважного віку виготовляти прикраси з бісеру на спеціальному ткацькому верстаті. Також майстриня подарувала бібліотеці книги для тих, хто зацікавиться створенням традиційних жіночих прикрас.

Персональна виставка Наталії Артюхової працюватиме до 10 червня. Усі охочі можуть безкоштовно помилуватися красою традиційних бісерних прикрас у міській  бібліотеці ім. О. Пушкіна кожен день, крім п’ятниці, за графіком роботи бібліотеки.

Текст і фото Юлії Пастух

Альбом

0    319     27.05.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!