Культура

на попередню сторiнку

Міжнародний фестиваль східного танцю «Нурія-2019» - в Олександрії

Міжнародний фестиваль східного танцю «Нурія-2019» - в Олександрії

Понад 250 яскравих танцювальних номерів побачили олександрійці цієї весни на Міжнародному фестивалі східних танців «Нурія-2019», що відбувся 12 травня у ПК «Світлопільський». Дівчата в десяти вікових категоріях від найменших супер-бебі до гранд-синьйорин, старших 51 року, виконували номери у найрізноманітніших програмах. Вже традиційний для нашого міста фестиваль східного танцю, який проводиться п’ятий рік поспіль, у цьому році вирізнявся від попередніх не тільки запрошеною зірковою гостею, а й пам’яттю про особливу людину.

Міжнародний фестиваль східних танців «Нурія-2019», незмінним організатором якого є керівник клубу «Нурія» Світлана Богданович, був присвячений пам’яті людини, яка присвятила своє життя східним танцям і виростила не одне покоління танцівниць. 

«Цей фестиваль був особливим для нас, адже він був присвячений світлій пам’яті мого вчителя, наставника, яка, я вважаю, рано пішла, і якої ось вже два місяці немає в цьому світі - Ользі Антонівні Бельш. Ця людина наставляла мене як танцівницю, як викладача, як організатора фестивалю. Завжди, в будь-який час, я могла їй зателефонувати, запитати поради і вона мені завжди допомагала. Тож ми з нашим президентом Української асоціації виконавців східних танців (УАВСТ) Ольгою Рудаковою вирішили присвятити цей фестиваль саме Ользі Антонівні Бельш», - поділилася організатор фестивалю Світлана Богданович.

Чудовим початком Міжнародного фестивалю став майстер-клас за програмою «Шаабі». Його провела гостя із Білорусі Вікторія Немірська, успішний тренер, сертифікований педагог, організатор майстер-класів зі східних танців міжнародного масштабу.

Брали участь у конкурсі східні танцівниці з чотирьох міст України - Олександрії, Кропивницького, Знам’янки, Кременчука та смт Смоліне. Як розповіли організатори, особливо приємно було те, що серед учасниць були учениці саме Ольги Бельш. Зі Смоліного приїхали дві машини - одна з маленькими танцівницями, друга - з дорослими. 

«Велика подяка за підтримку тим дівчатам, які продовжують справу Ольги Бельш. Це Кароліна Яношевська, яка зараз у Києві, але все одно продовжує онлайн тренувати дівчаток зі Смоліного. Це Еріка Богой, яка теж у Смоліному. Ці дівчата приїхали на наш фестиваль разом зі своїми ученицями», - розповіла Світлана Богданович.

З Олександрії у фестивалі взяли участь дівчата з п’яти шкіл та клубів східних танців. Своїх учениць представили клуб «Нурія» (Світлана Богданович), «Аміра» (Анастасія Бочкова), «Фенікс» (Інна Дудка), «Надіна» (Надія Лінкевич) і «Джанат» (Юлія Кузьменко). 

«Також нас підтримали Знам’янка - «Лейла» (Інна Охріменко), Кропивницький - «Медея» (Тетяна Зеленько), «Моріца» (Марина Хотєєва), Майа Чуйкова, а також нас підтримав Кременчук - Ірина Ярошенко, і Кам’янське - Анастасія Ананіч», - додала організатор фестивалю Світлана Богданович. 

Фестиваль тривав цілий день - з 10 ранку до 22-ї вечора. За 12 годин конкурсної програми, що складалася із двох відділень, дівчата показали номери у найрізноманітніших програмах та стилях східного танцю: Ракс Шарки, Єгипетський і Неєгипетський фольклор, Соло-табла, Фьюжн, Циганський танець та багато інших. «Східні танці - це не тільки Єгипет, це і Марокко, й Ірак, й Іран - дуже велика різноманітність, і все це було представлено на нашому фестивалі. Шкода тільки Зумби-беллі не було, але все-таки я сподіваюся, що наступного року буде нова програма Зумба-беллі», - поділилася організатор конкурсу.

Клуб східного танцю «Нурія» представляв на фестивалі 13 номерів, які завоювали перші та другі місця. Були серед учасниць клубу і неодноразові призери різноманітних фестивалів, і маленькі дебютантки, які виконували соло, дуети та групові номери. Восьмирічна Вікторія Павлів вперше виступала на великій сцені у дуеті «Доньки-матері» і одразу ж завоювала перше місце.

«Спочатку я дуже хвилювалася, але коли вийшла на сцену, стало вже не так страшно», - поділилася враженнями маленька переможниця.

Для одинадцятирічної Анастасії Попової перемога була не першою. Їй вже багато разів вдавалося підкорювати велику сцену і виборювати призові місця. 

«На цьому фестивалі я представляла новий танець нового стилю – Халіджі.  Було дуже важко його вивчити, адже він має складні елементи. Також в мене була дуже сильна суперниця, але я перемогла і зайняла перше місце», - розповіла Анастасія Попова.

Поділилася враженнями і танцівниця клубу старшої категорії Яна Кубасова, для якої фестиваль «Нурія-2019» приніс перемогу.

«Ви знаєте, кожен приходить для початку займатися східними танцями з різних причин: хтось для корекції фігури, хтось для схуднення, хтось для підвищення гнучкості, пластики, але потім ми перетворюємося на прекрасних принцес, фей на сцені. І взагалі хочеться досягати більшого. Перші місця - це мало. Хочеться їздити по всій Україні, подорожувати, шити чудові костюми. Велике спасибі нашому керівнику Світлані Богданович, яка зуміла поставити дуже гарні танці і яка завжди нас підтримує», - зазначила Яна Кубасова.

Оксані Радомській на цьому фестивалі перемогу принесли двоє групових танців. Дівчина не перестає захоплюватися східними танцями, в які вона прийшла уже в дорослому віці.

«Взагалі східні танці - це завжди якась чарівність, якась загадковість, і ми завжди чекаємо на такі фестивалі з великим нетерпінням, особливо коли вони проводяться у нашому рідному місті. Хочеться з якоюсь підвищеною відповідальністю поставитися до цього, щоб не підвести своїх дівчат-танцівниць з колективу, не підвести нашого тренера. І хочеться, щоб завжди від таких фестивалів залишалися відчуття неповторності, відчуття того, що ти якусь свою частинку вклав, що тебе оцінили, і завжди на таких фестивалях черпаєш для себе якісь новинки, якісь східні цікавинки», - поділилася Оксана Радомська.

Як і організація будь-якого масштабного заходу, проведення Міжнародного фестивалю східного танцю «Нурія-2019» потребувало уваги та роботи багатьох людей, без яких, на думку організатора Світлани Богданович, вона б не впоралася:

«Я завжди кажу, що керівник сильний своїми однодумцями, своєю командою. У мене, звичайно, це мій чоловік - Віктор Стойко, а також команда людей, які займаються квитками, годують суддів. Це такі, на перший погляд, дрібні питання, які не завжди виносяться назовні. Я дуже вдячна Оксані Радомській, яку можна назвати шеф-кухарем клубу «Нурія», Любові Яковюк, яка простояла цілий день на вході і забезпечувала квитками всіх, хто заходив, Наталії Голець, яка надала посуд. У мене є така дівчинка - Аня Дяченко, яка о 8 ранку вже на місці, готує чай-каву і бутерброди всім, хто захоче. Також її мама Ірина Дяченко, незважаючи на те, що вона виступає, теж допомагає, бере участь в організації фестивалю».

Переможців фестивалю «Нурія» нагороджували дипломами та кубками, а найменших танцівниць пригощали ще й солодощами. Також близько 20 переможниць отримали сертифікати на безкоштовну участь у фестивалях. 

За результатами конкурсу наймасовішою школою стала «Гармонія» із Кропивницького. Гран-прі теж отримала кропивничанка зі школи східного танцю «Медея». 

Найближчим часом колектив олександрійського клубу східного танцю «Нурія» планує поїздку 1-го червня на фестиваль УАВСТ, що відбудеться у Кропивницькому. Також 17 серпня на олександрійських танцівниць чекає участь у фестивалі «Кубок Чорного Моря» у Скадовську, куди дівчата отримали подарункові сертифікати.

Юлія Пастух0    286     27.05.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!