Культура

на попередню сторiнку

Від курчаток - до Жанни д’Арк

Від курчаток - до Жанни д’Арк

За 9-10 років наполегливих тренувань — саме такий шлях проходять вихованки театру танцю «STREET BALLET»

В Олександрії у Палаці культури «Світлопільський» 11 травня відбувся звітний концерт цього зіркового колективу. Зала була заповнена вщент. Вкотре — суперпозитивний шок! Цього разу від «Послесловия». Автор цієї назви — Ліна Касєєва, яка створила цей колектив і успішно очолює його вже 31 рік!

На мою думку, образ жінки, як його формує у дівчат і декларує зі сцени Ліна Касєєва, це шлях від «курчатка» - через «пацанку» - до тендітної юнки, а через неї до Юної Леді в передчутті Високої Жіночої Долі. 

Лірична героїня Касєєвої у серйозних композиціях — завжди драматична за своєю суттю, тонко відчуває світ і себе в ньому, завжди поривається і виривається на волю — сама, або допомагає вирватися на Волю своїм подругам. 

Вихованки Ліни Вікторівни виростають не тільки зовні, в сантиметрах, а найбільше виростають в душу, у Віру, у той невидимий внутрішній світ, який так і випромінюється у їхніх танцях. Випромінюється через вишукані рухи, руки, ритми і рими.

Особливо це помітно, якщо перевести деякі кольорові фотографії у чорно-білий формат. Тоді там залишаються лише абсолютні речі: добро та зло, життя та смерть, вірність і, завжди, — надія.

Герої постановок Касєєвої, яких вона не вирощує, а викохує, леліє, завжди пориваються від землі до омріяного Неба. Пориваються від темряви до Світла, від профанного до сакрального, пориваючи з буденністю і ритуалом, і творячи свій власний Ритуал.


Дівчата-актори гармонійно поєднують у своїх сценічних образах повну зірваність («Давай займемося танцями») і незаперечну цнотливість, яка пульсує у найкращих композиціях: «Берізонька», «Буслики», «Колискова», «Жіноче танго», «Молитва» і вражаючі - «Долі минулого». Відчувається, що ці діти емоційно переживають не тільки події власного життя, а й історію своєї землі.

Кольорові композиції авторських костюмів (респект дизайнеру!), музично-світлове мереживо всього дійства - безумовно працюють на головну ідею цього танцювального свята: «Життя — це завжди диво, і завжди боротьба».

... І ще одне спостереження. Здається, що у всіх дівчат в колективі — довге волосся. Зібране до купки, в кружальце на голові, особливо у маленьких, воно виглядає в променях світла, як сяючі німби ангеликів... А які у них сяючі очі! Я не знаю, які ці діти у реальному житті, у школі, дворі, вдома, але дуже тішить те, що на сцені — відсутня вульгарність. 


Присутність «Стріт Балету» на культурній мапі області і всієї України — це потужний меседж: «Будьте людьми!» - всім тим, хто заплутався у пошуках власної ідентичності та долі.

На завершення зазначу, що не є експертом з хореографії. Це — просто погляд з глядацької зали.

P.S. Вибачте, що нічого не написав про виворотність, арабеск, гімнастичну підготовку, круазе, акробатичні елементи і батман сюр ле ку де п’є..

Валерій Жванко, фото автора


Альбом

0    383     17.05.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!