Культура

на попередню сторiнку

Година поезії та знайомство з новим романом: зустріч з олександрійською письменницею Наталією Фесенко

Година поезії та знайомство з новим романом:  зустріч з олександрійською письменницею Наталією Фесенко

В Олександрії відзначили Всесвітній день поезії у компанії місцевої поетеси Наталії Фесенко. Зустріч із письменницею-землячкою відбулася 20 березня в Олександрійській районній бібліотеці імені Дмитра Чижевського. Послухати вірші авторки та особисто поспілкуватися з письменницею до бібліотеки завітали студенти Олександрійського коледжу Білоцерківського національного аграрного університету, а також бібліотекарі Олександрійщини.

Неординарна творча особистість, але при цьому світла та відкрита людина,  напередодні Дня поезії Наталія Фесенко зібрала тих, хто замислюється над словом, як зазначила сама письменниця. І, дійсно, серед слухачів були і звичайні поціновувачі поезії, і давні шанувальники творчості землячки Наталії Фесенко.


Під час зустрічі у бібліотеці письменниця читала вірші переважно з двох своїх збірок - «На святі життя», яку вона написала за 72 дні, та «Непокір-вода», вихід якої став для письменниці подарунком на її 60-річчя. У різноманітній поезії кожен міг знайти щось для себе близьке та зрозуміле. Звучала і любовна лірика, і жартівливі пародії, але найбільше враження справили вірші про Батьківщину, яких у творчому доробку Наталії Фесенко чимало. У поезії місцевої авторки відчувається любов до рідного краю, до своєї землі. Небайдужі олександрійській письменниці і проблеми країни. Болить в неї душа і за українців, які вимушені жити за кордоном, щоб прогодувати свої родини, і за хлопців, які полягли за Україну. Як розповіла сама поетеса, патріотичні вірші пишуться на одному подиху.

«…Моя Українонько! Де ж твої діти,

Яких ти ростила не рік і не літо?

В яругах, он там, пошматоване тіло,

Розірване сталлю, від ран заніміло…

Оце твої діти найкращого квіту, 

Що стали, як щит, 

щоб тебе захистити…»

Багато років Наталія Фесенко пропрацювала у сфері музики. Ця тема їй дуже близька, і це відчувається у поетичних рядках письменниці.

«Тридцять днів, 

наче тридцять мелодій на скрипці…

Рік смичком по струні 

тихо лебедем плив

По невидимих нотах моїх… Наодинці

Щедрував, засівав і обжинки водив…»

Вперше знайшов своїх слухачів в Олександрії ще неопублікований роман Наталії Фесенко. Письменниця прочитала гостям заходу уривок з роману, що має цікаву назву - «Полюби шизу ближнього». Авторка розповіла, що перейменовувала роман близько п’яти разів. Така оригінальна назва народилася під час спілкування з подругою, яка помирала від раку, і з якою Наталія Фесенко була поруч в останні дні життя. Книга «Полюби шизу ближнього» про двох маленьких дівчаток, які проходять удвох через усе життя. Коли буде опублікований роман - письменниця поки що не знає, на сьогоднішній день вона активно працює над його фіналом.


Під час зустрічі Наталія Фесенко знайомила гостей заходу не тільки з власною творчістю, а й з книгами інших авторів, якими вона захоплюється. Олександрійська письменниця радила прочитати твори своїх колег із обласного літературного об’єднання «Степ», а також книги володарки премії імені Володимира Сосюри, поетеси Світлани Короненко, яка дуже вразила саму Наталію Фесенко. 

Олександрійська письменниця вважає - те, що всі поети і письменники пишуть по-різному - дуже добре, адже так кожен автор може знайти саме свого читача серед людей із зовсім протилежними вподобаннями.

У районній бібліотеці імені Дмитра Чижевського можна ознайомитися з поезією і прозою Наталії Фесенко.

Юлія Пастух

0    244     29.03.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!