Культура

на попередню сторiнку

Свято пампуха та майстер-клас: Різдво в Олександрійській районній бібліотеці

Свято пампуха та майстер-клас:  Різдво в Олександрійській районній бібліотеці

Різдвяний захід розпочався із тематичного майстер-класу, під час якого олександрійці вчилися створювати святкові прикраси власними руками.

«Тема майстер-класу - це янголятко до Різдва. Матеріал ми взяли найпростіший - це папір і клей ПВА. Спочатку були зроблені самі янголятка з білого паперу, до яких додавався різновид прикрас - паєтки, елементи квілінгу та квіточки із кольорового паперу. Різдво - це також відродження душі, а ми хочемо, щоб на душі завжди було свято, було світло й легко. Тому кожен, хто виготовляв це янголятко, міг на свій смак його прикрасити. Тобто була повна свобода творчості і душі. Взагалі янголи виготовляються з різних матеріалів, тому якщо після цього майстер-класу у людей з’явиться натхнення виготовляти з інших матеріалів, то ми досягли своєї мети» - розповіла викладач художньої школи Світлана Микита, яка провела майстер-клас.

Святковий настрій та тепла родинна атмосфера допомогли учасникам добре впоратися зі своєю роботою. Фантазії олександрійців не було меж і паперові янголята у кожного вийшли унікальні. По завершенню майстер-класу кожен міг залишити виготовлені шедеври собі на згадку та прикрасити ними на Різдво свою оселю.

Другою частиною заходу стало вже традиційне для бібліотеки різдвяне частування. Основною стравою у цьому році стали українські пампушки.


«Традиційно в нашій бібліотеці напередодні Різдва проводяться такі різдвяні зустрічі, де ми частуємо наших читачів різними стравами. Було в нас і свято куті,  і свято узвару, і свято вареників, а в цьому році ми вирішили зробити свято пампуха. Це наша традиційна українська страва. З 2008 року у Львові щороку відзначається свято, де усіх частують пампухами. Тож і ми вирішили почастувати наших постійних користувачів та друзів нашої бібліотеки цією стравою» - зазначила організатор заходу, завідуюча відділом для дорослих та молоді Олександрійської ЦРБ ім. Д.І. Чижевського Людмила Кривченкова.

Бібліотекарі пригощали гостей заходу пампушками, які вони самі приготували за різними рецептами. Кожен присутній міг скуштувати традиційні пампушки з часником, з цибулею, приготовані на парі або солодкі з вишнями. Частування гідно оцінили гості свята.

«Пампушки сподобались, дуже добрі! Ми завжди беремо тут рецепти, і я й цього разу взяла один із запропонованих рецептів, за яким готуватиму вдома пампушки і згадуватиму це чудове свято» - поділилася одна з гостей свята Жанна Коваленко.

Безліч гарних вражень залишилось в олександрійців і від усього різдвяного дійства. Більшість цьогорічних гостей свята з задоволенням відвідують бібліотечні заходи постійно.

«Працівники бібліотеки нас завжди запрошують на різні свята, які я відвідую із задоволенням. Адже тут я спілкуюся з людьми, ми ділимося враженнями. Ми вже пенсіонери і коло спілкування у нас значно звузилося. На роботі ми зустрічалися, спілкувалися, а зараз ми зустрічаємось тут, у бібліотеці» - розповіла гостя заходу Жанна Коваленко»

Не обійшлося свято у районній бібліотеці і без різдвяних колядок. 

Завершили захід колективними українськими піснями у караоке.

Юлія Пастух 

0    328     14.01.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!