Культура

на попередню сторiнку

Андріївські вечорниці: як олександрійська молодь святкувала день Андрія (фото)

Андріївські вечорниці: як олександрійська молодь святкувала день Андрія (фото)

Свято Андрія є часом молодіжних гулянь, коли юнаки та дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя. Одним із найулюбленіших занять українських дівчат в ніч з 12-го на 13-те грудня є ворожіння. Дівчата вірять, що ніч на Андрія є чарівною, і саме в цей час  можна зазирнути у майбутнє та навіть дізнатися ім’я свого судженого. 

Відтворити давні традиції свята Андрія вирішили в Олександрійській бібліотеці для юнацтва. 13-го грудня з нагоди цього дня для місцевої молоді з Ліцею інформаційних технологій організували тематичне етно-паті. Захід провели бібліотекарі в образі колоритних українських господинь, що зналися на традиціях свята та мали неабияке почуття гумору.

«Ми разом з сучасною молоддю вирішили ненадовго повернутися у минуле та поринути в атмосферу андріївських вечорниць, щоб відчути красу та поезію стародавніх українських обрядів. Молодь мала змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія та особисто взяти участь у різноманітних конкурсах, традиційних ворожіннях та просто побешкетувати», - розповіла про захід завідувач бібліотеки для юнацтва Світлана Пріхно.

Розпочали вечорниці в юнацькій бібліотеці із традиційних ворожінь.  Кожна з дівчат дізнавалася свою долю - хто першою вийде заміж та яке ім’я матиме їхній суджений. Зазирали у майбутнє за допомогою корабликів із горіхової шкаралупи, чашок  з речами, що визначали подальшу долю, та власних черевиків, що складали до порога - чий перший на поріг стане, та дівчина швидше вийде заміж. Результати ворожінь часто були неочікуваними - дивували та веселили дівчат. 

«Сьогодні ми ворожили на корабликах із звичайних горішків, запалювали свічку і ставили кораблик на воду в мисочку. Там були невеличкі листівочки, на яких були написані імена хлопців, і до якої кораблик припливе, той і був наш суджений. Особисто мені випало ім’я - Дмитро, але зараз я навіть не здогадуюсь, хто це може бути», - поділилася результатом ворожіння одна з дівчат Іванна Волошина.

Під час веселого етно-паті не нудьгували і юнаки, які також мали змогу дізнатися свою долю. Хлопці діставали губами каблучку із миски з водою, при цьому треба було не намочити носа. Кому вдалося - той перший має одружитися.

Повеселитися і пожартувати один над одним змогли юнаки та дівчата під час спільних розваг. Юнаки намагалися вкусити підвішені на нитці яблука та традиційну калиту, чим добре повеселили дівчат.  Не обійшлося  свято і без українських вареників. Спочатку хлопці ліпили їх, а потім разом з дівчатами змагалися, хто швидше з’їсть цю традиційну страву без допомоги рук. 

Між ворожіннями та забавами юні олександрійці з Ліцею інформаційних технологій демонстрували і свої таланти - танцювали та співали українських народних пісень.

Юлія Пастух0    315     21.12.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!