Культура

на попередню сторiнку

Обирайте правильно ялинкові прикраси

Обирайте правильно ялинкові прикраси

У кожного з нас Новий рік асоціюється з дивом і чарами. Усі ми з нетерпінням чекаємо веселих новорічних свят. Різнокольорові, яскраві кульки, гірлянди, різноманітний  дощик, сніговички та Діди Морози – таким багатим асортиментом скоро почнуть тішити жителів нашого міста прилавки магазинів. Утім, на полицях можна знайти дешеві і практичні варіанти – пластмасові, які по декілька разів можуть падати на підлогу і не розбиватися. Але виникає питання – чи безпечні такі іграшки для здоров’я? 

Як вибрати якісні ялинкові прикраси? Необхідно звертати увагу не тільки на барвистий вигляд, але й на інші ознаки:

Якість за запахом. Якісна пластмасова іграшка не повинна мати різких неприємних запахів. Якщо ви купуєте іграшки на морозі, то навряд чи зможете  це визначити, тому рекомендується це робити в магазинах. У теплі якраз і розкриваються всі «ноти» неякісної іграшки. Це правило стосується також дощику та гірлянд. 

Розмір іграшки. Різні за розміром кулі будуть досить красиво виглядати на ялинці та й усім кулям вистачить місця. І звертайте увагу на вагу іграшки, щоб гілки ялинки не обвисали.

Оформлення іграшки. Необхідно підійти до цього моменту більш відповідально, якщо у вас є маленькі діти. Іграшка не повинна мати гострих кутів та країв. Також зверніть увагу на блискітки. Якщо вони обсипаються з іграшки, то такий варіант краще не брати, щоб запобігти потрапляння їх до рота дитини. 

Зверніть увагу і на міцність, надійність самого кріплення іграшок, щоб вони не падали з ялинки. Особливо це стосується гірлянд із лампочками. Під час вибору гірлянди перевірте, щоб усі лампочки горіли, а також щоб вони не нагрівалися. 

Якісна новорічна іграшка має упаковку, на якій вказана дата виробництва, склад, назва фірми-виробника, країна та адреса. Не соромтеся попросити продавця показати сертифікат якості. У складі іграшки ні в якому разі не повинно бути свинцю, ртуті, формальдегіду.

Також нагадуємо, що дітям до 3-х років не рекомендується давати гратися іграшками. Наряджайте ялинку разом, але в руки дитини давайте тільки безпечні для здоров’я іграшки.  

Ялинкові прикраси дедалі частіше не радують своєю якістю, тому останніми роками зріс попит на іграшки, виготовлені власноруч. І це зовсім не дивно: адже вони не тільки гарні та ексклюзивні, а ще й на сто відсотків безпечні. Це і є, так звані, еко-іграшки. 

Бажаємо вам яскравих, безпечних новорічних свят!

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Марина Первак.

0    468     03.12.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!