Культура

на попередню сторiнку

Навчання у Європі - не мрія, а реальність

Навчання у Європі - не мрія, а реальність

Юна олександрійка Крістіна Сандул у цьому році вступила до Суспільної академії наук у польському місті Варшава. Навчається дівчина на факультеті журналістики, куди вона мріяла вступити ще зі старших класів.

«У десятому класі я розпочала займатися журналістикою, дізнаватися про все у цій сфері. В одинадцятому класі, коли став вибір, куди вступати, зрозуміла, що журналістика - це якраз те, чим я хочу далі займатися у своєму житті. Вступати до польського закладу вирішила спонтанно. Мені батьки запропонували: або в Україні залишитися, або спробувати навчатися у Польщі. Я вирішила, що за кордоном якраз зможу набратися певного досвіду, дізнатися щось нове для себе», - розповіла Крістіна.

Майбутня журналістка Крістіна Сандул запевняє, що вступити до закордонного вишу може будь-хто, якщо дійсно є бажання. Навчатися там цікаво, але є певні складнощі з мовою.

«Саме навчання для мене не дуже складне, оскільки матеріал я знаю, до того ж на день буває по 2-3 пари і починаються вони о десятій або одинадцятій годині. Це дає можливість і відпочити, і добре підготуватися до занять. Але мова все-таки іноземна, польська, і з багатьох предметів потрібно багато читати. Наприклад, за тиждень прочитати книжку - це норма», - поділилася юна студентка.

Дівчина впевнена - у навчанні за кордоном їй дуже допомогла підготовка у рідному місті. Крістіна близько двох років відвідувала гурток «Основи журналістики» при Центрі дитячої та юнацької творчості імені Олександра Шакала.

«Це якраз і дало мені ту базу, яка обов’язково повинна бути: як знаходити інформацію, як її обробляти, як брати інтерв’ю, як давати інтерв’ю тощо. Якраз це спонукало мене, що за кордоном теж є можливості, там теж можна багато чого дізнатися - як там подається інформація, які нові технології застосовуються. Згодом, можливо, можна буде в Україні нові знання теж втілити, розвинути і йти далі у журналістській сфері», - розповіла дівчина.

Перший рік в академії Крістіна вивчатиме загальну журналістику, а потім обиратиме одне направлення, за яким і працюватиме по закінченню навчання.

«Я розмірковую над напрямками «Реклама», «Піар» і «Тележурналістика». Давно цього хочу, мені це цікаво. Якщо обирати сферу, в якій би хотіла працювати за цими напрямками, то це спорт - автоспорт або будь-який інший - це мені дуже цікаво», - поділилася Крістіна Сандул.

Для юної олександрійки Крістіни навчання за кордоном - це не тільки здобуття диплому, а й набуття корисного досвіду, який можна отримати і за межами академії.

«Нещодавно моя сусідка по кімнаті, яка вчиться в іншому навчальному закладі, запропонувала мені піти на зустріч з відомим у Польщі журналістом, який веде телеканал. Він розповідав про свої  журналістські досягнення,  про те, як до цього йшов, як шукав нові шляхи, щоб здобути популярність. Ця зустріч була корисною не лише з питань журналістики, але і для вивчення польської мови. Тобто, якщо тобі самому цікаво і ти хочеш цим займатися, то можна знайти багато таких можливостей: зустрічатися з журналістами, знайти якийсь підробіток - піти попрактикуватися у місцеві газети, на телеканали. Так і практики набудеш і розвиватимешся у своїй сфері. Адже коли працюєш, набуваєш і мовні навички, і певний професійний досвід», - розповіла дівчина.

Попереду в олександрійки Крістіни Сандул понад два роки студентського життя у далекій Варшаві. По закінченню академії дівчина отримає європейський диплом, і свій безцінний закордонний досвід зможе втілити на Батьківщині, займаючись улюбленою справою.

Юлія Пастух

0    332     03.12.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!