Культура

на попередню сторiнку

Європейський тиждень коду в Олександрії

Європейський тиждень коду в Олександрії

Олександрійські школярі вчилися програмуванню та випробовували свої сили під час турніру. Міська централізована бібліотечна система долучилася до Європейського тижня коду, який тривав з 8-го по 21-е жовтня в країнах Європейського Союзу. 

18 жовтня протягом дня в Олександрії проводився захід у форматі workshop «CodeFast 1.0 – Програмуй легко та швидко!». У навчаннях з програмування взяли участь учні трьох початкових класів місцевих шкіл: Олександрійського навчально-виховного комплексу № 17, ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 9 та Олександрійського колегіуму.

 «За 45 хвилин ми намагалися навчити дітей основам програмування за допомогою Дудл гри. Суть її полягала в тому, що діти мали допомогти кролику зібрати морквинки за допомогою блоків програмування. Також ми показували дітям, що можна моделювати за допомогою 3D-ручок і спробували їх навчити малювати найпростіші фігури:квіточки, зірочки, сердечки», - розповів керівник гуртків Roboclub, Code Club та 3D-моделювання Дмитро Майбенко, який проводив заняття у школах.

Під час занять школярі також познайомилися з можливостями деяких моделей конструктора Lego та спробували самостійно керувати роботом. Учням розповіли і про новий гурток 3Д-моделювання на базі дитячої бібліотеки імені Юрія Гагаріна, який тепер також працюватиме і на мікрорайонах «Перемога» та «Байдаківський». Для занять вже закупили чотири 3D-ручки.

Кожен учень у цей день отримав запрошення на щотижневі заняття Робоклубу, Код-клубу та гуртка 3Д-моделювання, що діють на базі бібліотек міста, а також заохочувальні призи (конструктори) на згадку про участь у заході.

Того ж цього дня в рамках Європейського тижня коду в Інтернет-центрі міської дитячої бібліотеки імені Ю. Гагаріна відбувся турнір «CodeTournament», де діти намагалися якомога швидше виконати три завдання з програмування.

У двогодинному турнірі 8 школярів змагалися у 2-х групах. У змаганнях взяли участь діти 7-9 років, серед яких була лише одна дівчинка. Здебільшого це були діти, які навчаються у гуртку Code Club, але були і ті, хто спробував свої сили, як програміста, вперше. 

Переможців турніру визначали окремо у кожній групі учасників. Володарі 1-го та 2-го місць отримали у подарунок навушники, а всі інші учасники – дерев’яні 3Д-конструктори. 

Наразі фахівці міської централізованої бібліотечної системи вже замислюються над наступними турнірами для маленьких програмістів. 

«Будемо думати над наступними проектами та можливостями їхньої реалізації, оскільки є така потреба у дітей. Відвідавши школи та поспілкувавшись з дітьми, стало зрозуміло, що навчатися програмуванню – це не складно, а навіть цікаво і для дітей, і для нас, як для вчителів», - зазначив Дмитро Майбенко.

Заходи в рамках Європейського Тижня Коду в Олександрії відбувалася в рамках ініціативи «Meet and Code», що впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP. 

Юлія Пастух
Фото інтернет-центру бібліотеки ім. Юрія Гагаріна
0    395     26.10.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!