Культура

на попередню сторiнку

Олександрійський район здобув перемоги на «Калиновому співі - 2018»

Олександрійський район здобув перемоги на «Калиновому співі - 2018»

Гран-прі XXVII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» здобув хоровий колектив «Піснелюби» студентів комунального вищого навчального закладу «Олександрійський коледж культури і мистецтв», керівник Наталія Стрельник. Фестиваль-конкурс відбувався 19-20 травня у обласній філармонії, в місті Кропивницькому.

Традиційно фестиваль зібрав найсильніші творчі колективи всієї області та різних регіонів України. Зокрема, цього року завітали представники Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей.

«Перший фестиваль відбувся в першу річницю Незалежності України і за цей час «Калиновий спів» став справжньою візитівкою Кіровоградської області», - зазначив на відкритті перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.

На фестивалі згадали Валентину Пращур - засновницю «Калинового співу», яка стала ідейним і практичним натхненником цього дійства. Пам’ять видатного працівника культури регіону згадали хвилиною мовчання та теплими словами подяки за її невтомну тривалу працю на ниві культури.

Виступи колективів першого фестивального дня продовжувались до пізнього вечора, адже 33 учасники фестивалю презентували по два-три номери.

Журі фестивалю конкурсу визначилось із переможцями у номінаціях, серед яких є і олександрійські колективи.

Диплом І ступеню - у народного аматорського хорового колективу «Хлібодар» Новопразького селищного будинку культури № 2 Олександрійського району, керівник Вікторія Хода. Після виступу колективу, схвальну оцінку рівня мистецької майстерності колектив отримав від членів журі та особисто народної артистки України Антоніни Червінської, яка особливо тепло відгукнулась на яскравий співочий талант Сергія Андрейченка - соліста хору.

Переможцями у номінації «Краще сценарно-режисерське вирішення та оригінальність презентації» стали одразу декілька регіонів Кіровоградщини і, в тому числі, Олександрійський район.

Від обласної організації профспілки працівників культури «Приз глядацьких симпатій»  здобув також колектив «Піснелюби» Олександрійського коледжу культури.

В номінації «Народний спів» диплом ІІІ ступеню здобув народний аматорський хоровий колектив «Веселка» Олександрійського міського палацу культури.

Текст і фото Віктора Голобородька


0    397     24.05.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!