Культура

на попередню сторiнку

Найсмачніше з Книжкового книговиру - 2018

Найсмачніше з Книжкового книговиру - 2018

З 3 по 6 травня у Кропивницькому відбувся IV Книжковий фестиваль-виставка «Весняний книговир». В ньому як завжди присутній був і олександрійський акцент. Олександрійське видавництво «Ездра» презентувало свою видавничу продукцію, зокрема книги на різноманітну тематику – від «Теплих історій до кави» до якісних видань Біблії у подарунковій обкладинці.

Серед цікавинок цьогорічного Книговиру – презентації декількох видань, що вже мають чималий розголос. Зокрема, варто згадати книгу Івана Петренка «Обком утік…», яка розповідає на базі архівних документів та свідчень очевидців, про події Другої світової війни на теренах окупованої території Кіровоградщини у 1941-1943 роках. Є у новому виданні, що побачило світ у видавництві «Імекс-ЛТД», є чимало нового про життєвий шлях Іллі Діброви - відомого партизанського ватажка з Олександрії. Оприлюднені у виданні документи та аналіз подій, співставлення свідчень розповідають про героїчні вчинки простих жителів області і, зокрема, олександрійців, які чинили спротив нацизму. Є і сторінки присвячені викриттю недостовірних, а іноді відверто вигаданих подій за авторством обласних партійних ватажків. Приписуючи собі славу очільників руху опору, вони використовували це для здобуття посад та отримання матеріальних благ, утримання влади у своїх руках. Життя справжніх борців із нацизмом як свідчать документи, їх мало цікавило. Неупереджений погляд на ці події автора книги, дадуть змогу по-новому оцінити подвиг простих людей. Але водночас і дізнатись про боягузтво і зрадництво очільників із високими партійними посадами, які тікали від ворога, залишаючи напризволяще підпільників, партизан і рідний край.

На Весняному книговирі як завжди були гості. На мою особисту думку, найцікавішим було представлення напрацювань «Видавництва Старого Лева». Це львівське видавництво не один рік бере активну участь у кропивницькому Книговирі і завжди привозить «найсмачніше» із свого книжкового репертуару.


Текст і фото Віктор Голобородько

0    237     11.05.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!