Культура

на попередню сторiнку

Новопразького краєзнавця Федіра Плотніра увічнили пам’ятною дошкою в 100-річний ювілей з дня народження

Новопразького краєзнавця Федіра Плотніра увічнили пам’ятною дошкою в 100-річний ювілей з дня народження

11 квітня в селищі Нова Прага, що на Олександрійщині, урочисто відкрили меморіальну дошку місцевому історику та краєзнавцю Федору Плотніру. Дошку встановили на будівлі Новопразької дитячої музичної школи.

Федір Миколайович Плотнір народився у Новій Празі і все його нелегке, але сповнене значимих подій, життя, промайнуло у цьому мальовничому селищі. Федір Миколайович присвятив себе своєму рідному краю, вивченню його історії та подвигів видатних новопражців. «Ми відкриваємо не просто людині пам’ятну дошку. Федір Миколайович – це та людина, яка створила сама себе. Пройти такі пекла поневіряння, зберегти в собі найкращі людські якості, зібрати такий багатющий матеріал і намагатися передати його вам, дітям… Він творив свої праці для того, щоб прийдешні покоління пам’ятали про це. Я мав честь бути особисто знайомим і не один раз спілкувався з Федором Миколайовичем. Це цікава людина, від якої йшло тепло і завжди можна було отримати знання», - розповів голова районної ради ветеранів Олександр Голуб, який виступив на відкритті дошки.

Для відкриття меморіальної дошки видатному краєзнавцю Нової Праги 11 квітня було обрано невипадково. Цього дня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, яким під час Другої світової війни і був Федір Плотнір. Також у цьому році відзначатимуть і 100-річчя від дня народження цієї видатної людини.  Внесок Федора Миколайовича в історію Нової Праги колосальний. Він досліджував свій рідний край та впорядковував свої дослідження у краєзнавчих книгах. Плотнір одним із перших підняв тему Голокосту. За його ініціативи та його коштом у Новій Празі встановили пам’ятний знак загиблим землякам, яких розстріляли нацисти. Федір Плотнір був також одним із авторів герба Нової Праги. Ця надзвичайна людина є прикладом для молодого покоління. «Пам’ятайте, діти, це робиться для вас! Я думаю, що ми ще зберемо додаткові матеріали, поширимо їх, і по бібліотеках, і по школа, будуть експозиції його праць. Федір Миколайович збирав ці цінності по крупицях, і тим вони для нас ще дорожчі. Зараз відкриєш Інтернет і все знаєш, а Федір Миколайович їздив і у Львів, і у Москву, і у Санкт-Петербург та збирав праці про нашу Нову Прагу», - зазначив Олександр Голуб.


Після встановлення дошки кожна дитина, яка приходитиме на навчання до музичної школи, згадуватиме такого важливого для свого краю земляка. Таким чином пам’ять про видатного новопразького краєзнавця житиме ще багато поколінь.

0    494     19.04.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!