Культура

на попередню сторiнку

В Олександрії відбулася виставка фіалок «Весна іде…»

В Олександрії відбулася виставка фіалок «Весна іде…»

Із 1 по 3 березня в Олександрійській бібліотеці для юнацтва відбулася перша в місті виставки сенполій, або, як їх в народі називають, фіалок. Свої квіткові шедеври представляли місцеві колекціонери клубу «Олександрійські фіалки».

Білі, рожеві, фіолетові, блакитні, багатобарвні, різні за розміром та формою – таке різноманіття фіалок милувало очі олександрійцям протягом трьох днів.

Організувала виставку одна з колекціонерів Тамара Бугайченко. Вона вирощує фіалки вже близько семи років. В її колекції понад 230 сортів, і з кожним роком вона поповнюється новими видами. «Все почалося з моєї першої фіалки, це був трейлер Rondita», - поділилася Тамара Бугайченко. - Це була єдина фіалка, яка в мене вижила. Я довгий час не могла знайти з ними спільну мову. Потім мене зацікавило – чому? Я купую, але проходить деякий час і вони в мене не виживають. Я підняла літературу, купила перший журнал, прочитала, нарвала листочків і почала їх відсаджувати. Згодом із цих листочків у мене проросли нові росточки, і десь через рік я першу свою фіалку вже виписала у колекціонера».


Всі колекціонери, які демонстрували свої квіти на виставці, є членами клубу «Олександрійські фіалки». Це молодий клуб, але про його створення Тамара Бугайченко мріяла вже давно, та знайти людей у нашому місті, які б мали хоч невеличку сортову колекцію фіалок, було нелегко. Втілити в життя свій задум Тамарі допомогла знайома.

«Ця думка вже давно панувала в моїй голові, оскільки в інших містах є такі клуби, а у нас в Олександрії не було. І от одного разу до мене завітала Тоня Третяк – молода, енергійна людина, і каже: «Тамаро Михайлівно, чого ви не хочете організувати такий клуб?» Ми з Тонею почали співпрацювати. Знайшли людей, в яких є така колекція, і вирішили організувати цей клуб. Поки що в нашому клубі чотири колекціонери, але двері клубу відчинені, ми запрошуємо всіх, хто має колекцію фіалок. Ми хочемо ділитися досвідом, організовувати такі виставки, знайомити жителів нашого міста з колекцією, і взагалі з цією квіткою, і показати, як взагалі вона повинна цвісти, якою вона повинна бути», - розповіла організатор виставки Тамара Бугайченко.

Антоніна Третяк, яка допомогла організувати клуб «Олександрійські фіалки», сама нещодавно почала вирощувати цю квітку. Колекціонуванням сенполій Тамара займається близько трьох років, але в її колекції вже близько ста сортів.


«Це таке захоплення, що якщо людина полюбить фіалки, то це вже на все життя. Вони вражають своєю різноманітністю, своїми квітами, листям – їх безліч. Колись мене запитала знайома:  що для тебе фіалки? Я відповіла, що вони для мене, як книга. Є така книга - прочитаєш і поставиш на полицю. Так само і фіалки. Є якийсь сорт, який виростиш, а потім поставиш на полицю чи віддаси комусь. А буває таке, що виростиш одну квітку, і вже розумієш, що не хочеш із нею розлучатися. Як із книжкою, яку декілька разів перечитуєш.  Так само ти вирощуєш декілька поколінь фіалок і розумієш, що вона з кожним разом все гарніша й гарніша. Ти вчишся вирощувати її правильно, щоб вона була досконала, і від цього отримуєш задоволення», - поділилася Антоніна Третяк.

На виставці були представлені не всі сорти фіалок, які є в колекціонерів, адже різні сорти цвітуть у різний час. Колекціонери сподіваються, що такі виставки будуть і надалі проводитись у нашому місті, і вже наступного разу можна буде показати усі сорти.

Юлія Пастух

0    551     07.03.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!