Культура

на попередню сторiнку

Водохреща на Войнівці

Водохреща на Войнівці

Олександрійське святкування Водохреща на Войнівському водосховищі зібрало біля тисячі городян і жителів навколишніх громад. Традиція збиратися біля найбільшого водного плеса краю вже не перший рік об’єднує людей.

В Олександрії вже понад 10 років склалася когорта людей, своєрідний оргкомітет, який традиційно організовує та проводить разом із тими, хто долучається до цього дійства, свято Водохреща або другого Святого вечора.

Перед початком обряду освячення хрещенської води колективи Олександрійського коледжу культури і мистецтв та артисти-аматори з різних куточків району пропонували концертну програму із традиційними українськими колядками та сучасними піснями. Тим, кому треба зігрітися у нічній прохолоді біля води – велике багаття.

Біля хрещенського вогню на Войнівці вночі - тепло. Для когось це свято - звичний оздоровчий ритуал. Для когось – вершинне дійство, завершення різдвяного циклу свят і віра в очищення душі, відчуття цілющої духовної сили. Кожен по-своєму відчуває цей день і має свої сподівання та мрії.


Ірина Шульга, керівник вокального колективу «Надія»: «Це свято віри, надії та любові. Ми з усією Україною віримо в те, що в нашій країні наступить мир. Усі будуть щасливі та здорові. Вітаємо всіх і бажаємо цього».

Іван Баранов, директор Олександрійського коледжу культури і мистецтв: «Після того, як я в святій воді, в ополонці скупаюся, на душі дуже стає легко. І саме цікаве те, що за цілий рік ні разу не приходять захворювання: грип чи простуда. Щось таке є у цьому. І я в це дуже вірю».

Урочистий обряд освячення води провів єпископ Кропивницький і Голованівській Марк. Він нагадав головну ідею свята – очищення.

Владика Марк, Єпископ Кропивницький і Голованівський: «Сьогодні багато хто з вас відважиться зануриться у ці холодні води. Багато хто з вас зібрався тут хоч міг би бути у теплій оселі. І ось цей ваш подвиг -  це ніби таке зовнішнє вираження бажання змін,  що ось ми готові понести певні жертви, щоби оновитися,  оновитися як тілесно так і духовно».


Після обряду освячення чимало учасників дійства вирішили пірнути у хрещенську воду водосховища та отримати заряд бадьорості на весь наступний рік…

Військовики частини 2269 Національної гвардії роздавали солдатську кашу та чай тим, кому треба було підкріпити свої сили.

Підтримали ж проведення свята народний депутат України Анатолій Кузьменко, заступник голови обласної держадміністрації Андрій Коломійцев, директор «Гермес-Трейдінг» Юрій Скічко, депутат райради Віталій Журавльов.

Організаторами свята виступила Олександрійська районна державна адміністрація, асоціація підприємств та підприємців міста, активісти Приютівської об’єднаної громади.

Вечірні ж вогні хрещенського свята довго не згасали на березі водосховища, адже це єдина і унікальна ніч, коли кожен відчуває оновлення і тіла, і душі.

Фото і текст Віктор Голобородько

0    401     25.01.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!