Культура

на попередню сторiнку

Попельнастівська ініціатива: унікальний освітній простір

Попельнастівська ініціатива: унікальний освітній простір

Унікальний освітній простір, частиною якого буде музей, заплановано створити в селі Попельнастому. За ініціативи сільського голови Олега Волянського, та при підтримці депутатів сільської ради, з весни 2017 року тривають роботи по ремонту і реконструкції старовинної будівлі аптеки в центрі села. Фінансування відбувається за кошти сільського бюджету.

Це колишній приватний будинок заможних братів Жарко, який вони збудували у 1908 році. Після того, як сім’я була репресована радянською владою, все майно родини під час розкуркулення було конфісковано. В різні часи будинок використовувався: як громадське житлове приміщення, під час окупації як гестапо, в радянські часи і донедавна - як аптека і бібліотека. Проте жодного капітального ремонту за ці роки здійснено не було, тож приміщення поступово руйнувалося.

Нині вже замінено дах на металочерепицю, змонтовані нові енергозберігаючі вікна і двері, закінчуються роботи по оновленню інтер’єру, встановлено і почало працювати електроопалення.

Після завершення реконструкції попельнастівська громада отримає ще одне відремонтоване приміщення (культурно-освітній центр - філію будинку культури) з сучасною системою опалення, бібліотечним та архівним обладнанням, виставковим та ігровим простором та таке інше.


Освітній простір буде багатофункціональним, з часом там має запрацювати декілька різних зон.

• Це - музейна експозиція з інтерактивними експонатами (історія краю від неоліту, трипільців, половців, скіфів, через княжі та козацькі часи, російську і радянську імперії - до незалежної України).

• Відкрита бібліотека з інтернет-центром.

• Кінозал для перегляду і обговорення фільмів.

• Виставковий простір для тимчасових експозицій (народні промисли, скульптура, кераміка, художня робота по металу, вироби з дерева, живопис, художня фотографія і т.ін.)

• Майданчики для майстер-класів.

• Експлораторіум - освітні майданчики з інтерактивними експонатами.

• Науково-історичний лабіринт і квест-маршрути у приміщенні та на подвір’ї центру.

• Профорієнтаційний і діагностичний центр для дітей і підлітків.

• Тренінговий центр і зона для спілкування дорослих. Клуби по захопленням (кулінарія, кройка і шиття, вишивка, колекціонування, дизайн одягу та інтер’єру, сімейного виховання і т.і.)

Сподіваємося, що як і всі попередні проекти, освітньо-культурний центр в Попельнастому стане прикладом для наслідування і черговим успішним проектом місцевої влади.

Валерій Жванко 

0    649     10.11.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!