Культура

на попередню сторiнку

Іван Баранов: «86 років різні покоління, викладачі та студенти, весь колектив йшов до цього дня»

Іван Баранов: «86 років різні покоління, викладачі та студенти, весь колектив йшов до цього дня»

В останній день жовтня рішенням обласної ради Олександрійське училище культури отримало новий статус. Відтепер його офіційна назва – Комунальний вищий навчальний заклад «Олександрійський коледж культури і мистецтв». Цю подію на подвір’ї закладу урочисто відзначили працівники коледжу та студенти. Про те, як довго заклад йшов до цього перетворення та які можливості воно відкриває, розповів директор Олександрійського коледжу культури і мистецтв Іван Баранов.

- Іване Михайловичу, розкажіть, наскільки довгим і важким був шлях від училища до коледжу?

- 86 років різні покоління, викладачі та студенти, весь колектив йшов до цього дня. Мені пощастило, будучи колись студентом цього закладу, будучи його викладачем, а тепер очільником, здійснити мрію багатьох поколінь та перетворити культурно-освітнє училище, училище культури в «Коледж культури і мистецтв», який є праобразом навчальних закладів, що існують в Європі й на Заході взагалі.

- Які нові можливості відкриває це перетворення для закладу?

- По-перше, раніше у нас було тільки училище культури. Ми готували фахівців-організаторів, методистів культурно-освітньої роботи для клубів, бібліотек, музичних шкіл, а сьогодні ми додали до нашої класифікації й слова «культури і мистецтв», тому що у нас є такі види мистецтв, як хореографія та образотворче декоративно-прикладне мистецтво, тобто два мистецьких факультети, які готують фахівців в галузі мистецтва. Ми також розширили свої можливості, і відтепер готуватимемо фахівців ще однієї сучасної спеціальності - «менеджер соціокультурної діяльності». Спеціалізації керівників драматичних, хорових, народних, духових колективів, як і раніше, зберігаються, але ми вже беремо за основу програми, які більш інтегровані з європейськими, західними стандартами.

- З якими навчальними закладами вищого рівня акредитації ви активно співпрацюєте?

- Найближчі наші колеги й партнери – це Київський національний університет культури і мистецтв та Миколаївська філія цього університету. Це два наших партнерських заклади, з якими ми тісно співпрацюємо, які діляться з нами своїми навчальними планами, методичними розробками та приймають наших випускників на навчання одразу на третій курс. Також ми працюємо з Полтавським педагогічним університетом, Центрально-українським університетом імені Володимира Винниченка, співпрацюємо з Дніпропетровським університетом культури, з Харківською академією культури. Звичайно співпрацюємо з такими училищами й коледжами, які сьогодні є на Україні – це Сумське училище, Львівське училище (тепер вони також коледжі), Вінницький коледж культури і мистецтв, Гадяцький коледж – це наші друзі й партнери. Звичайно, в Кропивницькому є музичне училище, яке також планує отримати статус коледжу, в чому ми їм допомагаємо.

Записали Ірина Гайдук, Юлія Пастух

0    824     09.11.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!