Культура

на попередню сторiнку

На PROFI quest в Олександрійщині дискутували про майбутнє центрів громадської активності

На PROFI quest в Олександрійщині дискутували про майбутнє центрів громадської активності

Майбутнє клубів на сільських та селищних територіях – це створення та функціонування центрів громадської активності. Реформування закладів, що незабаром почнеться разом із процесом децентралізації, викликано потребою встановити зв’язок із громадянами, що живуть на територіях, та закладами культури, підтримати ініціативи простих людей та творчих працівників діяти спільно для вирішення соціальних, культурних та громадських потреб громад.

Такими були тези виступаючих під час проведення виїзного семінару для клубних працівників «PROFI quest». Знайди себе в професії, професію в собі», що відбувся 4 жовтня.

Перед початком дискусії та обміну думками, отримання методичної та настановчої інформації, керівники познайомились із роботою та новаціями, що запроваджують Олександрійський районний, Березівський, Протопопівський, Костянтинівський, Косівський будинки культури.

У семінарі взяли участь 28 директорів і художніх керівників сільських будинків культури та завідувачів клубами.

«У рамках семінару розглядалося чимало актуальних питань діяльності клубів та практичні питання щоденної діяльності, - прокоментувала результати заходу художній керівник Олександрійського районного будинку культури Тетяна Шоколова. - Перше питання - про підсумки реалізації соціального проекту в Березівській громаді. Наступною була зустріч учасників семінару в Протопопівському СБК з керівниками та творчим активом будинку культури за тематикою «Будинок культури – осередок громади чи центр культури села: спільні ідеї народжують спільність поглядів». «Соціальне партнерство: будинок культури і громада». За такою темою відбулась зустріч учасників семінару в Костянтинівському СБК. «Координати творчості: Будинок культури і громада – разом до розвитку і ладу!» - це інформація та демонстрація конкретних здобутків Косівського сільського будинку культури.


Ми розгорнули під час семінару дискусійний майданчик на тему «Децентралізація: сектор культура» за участю головного спеціаліста відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації Ірини Голобородько та директора Олександрійського районного будинку культури Юлії Єлсукової. До цієї дискусії долучилися керівники клубних установ села Попельнасте та Нова Прага, Березівки та інших громад. Точки зору різні,як і шляхи вирішення нагальних питань, але дуже добре, на мій погляд, що ми висловлюємо позиції людей, бачимо зворотній зв’язок.

Моя доповідь стосувалася питання досвіду та практики діяльності клубних установ в умовах децентралізації.

Були питання, пов’язані з поточною практичною діяльністю, зокрема, щодо розвитку музичного жанру в районі - доповідь методиста з музичного жанру Олександрійського РБК Олександра Ковриги.

На завершення ми за традицією, яка вже не один рік у нас продовжується, доклали кожен свою участь у створення колективного символічного Снопу Успіху клубних працівників району. Я вважаю, що думка кожного дуже важлива у питанні реформування будинків культури, і ми маємо шукати у кожній громаді шляхи збереження кращих практик, кращих надбань, які є і які потрібні людям», - підкреслила Т. Шоколова.


Учасники семінару отримали рекомендовані матеріали для роботи.

Фото - Віктор Голобородько

0    742     13.10.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!