Культура

на попередню сторiнку

Магічне свято Івана Купала в магічному селі

Магічне свято Івана Купала в магічному селі

Колоритне та наповнене давньою магічною силою українське традиційне свято Івана Купала вшанували в Олександрійському районі. Один із заходів організували і в селі Олександрівці, що мало декілька старовинних назв, одне з яких Богоявленське.

На березі мальовничого ставка у центрі села стоїть церква, а навколо – чудовий краєвид, що більше схожий на мальовничий пейзаж з праць українських класиків –художників. А ще це село відоме тим, що тут- батьківщина Лева Силенка, який є засновником української національної монотеїстичної віри.

Цього року в Олександрівці, за участю місцевих аматорських колективів та колективів Олександрійського районного будинку культури, провели відзначення свята на березі річки та в місцевому будинку культури.

Дівчата плели вінки, хлопці готували ритуальне вогнище, а організатори свята пригощали гостей стравами. Кажуть, що вода в купальську ніч наділена магічною силою, тож спритні парубки стрибали до води, щоб перебрати на себе дух купальської ночі.

У святкуванні взяли участь голова Олександрійської районної ради Ольга Коріненко та голова Олександрівської сільської ради Віта Бершавська. Активну участь у проведенні свята взяли працівники Олександрійського районного будинку культури та учасники хореографічного колективу “Вікторія” з села Користівка.Текст і фото Віктора Голобородька

0    2651     13.07.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!