Статтi

на попередню сторiнку

Що покаже в Олександрії новий телеканал «Вітер»?

Що покаже в Олександрії новий телеканал «Вітер»?

Тестування мовлення почнеться за 2-3 дні до старту ефіру. Презентував новий телеканал журналістам керівник телевізійного проекту, директор Центральноукраїнського бюро новин Вадим Мурований. На прес-конференції побували журналісти газети «Городской курьер/Міський кур’єр». Очільник телеканалу розповів, як і де можна побачити програми нового мовника і чим він буде відрізнятись від інших телевізійних проектів, які вже відомі жителям найбільших міст області.

Вільний простір

«Ми маємо створити в ефірі вільний простір. У нас незаангажовані, не обтяжені ведучі. У нас програми, в яких можливо абсолютно все, що допустимо у рамках законодавства. Я це так бачу. Тому буде гарна музика, багато цікавих програм, новини, програми, які відрізнятимуться від того, що показують інші телевізійні канали». Саме так роз’яснює, яким буде новий телеканал його керівник, директор Центральноукраїнського бюро новин Вадим Мурований.

«Для мене вітер - це перш за все символ абсолютної свободи. Цю назву придумав я. І вона по-різному сприймається моїми колегами, і це нормально, але ми хочемо відрізнятись, не бути схожими на інших, в тому числі не повторювати контент місцевих телеканалів», - говорить В.Мурований.

Ідея створити телевізійний канал виникла тоді, коли телевізійники зрозуміли, що якщо вони не заберуть у користування вільну частоту, туди прийдуть мережеві мовники і буде черговий канал із київськими краєвидами.

Керівник телеканалу «Вітер», директор Центральноукраїнського бюро новин Вадим Мурований 

«Уже третій чи четвертий рік поспіль просто гуляє у нас в мультиплексі тридцять друга частота, там просто мерехтіння і все. Тож коли стало зрозуміло, що туди може зайти хтось із мережевих київських каналів, ми поміркували і вирішили спробувати взятись за створення телеканалу. Звичайно, можна спробувати зробити канал на покупному контенті і мати надію, що колись це окупиться. Але це не так».


Телебачення для різних людей

Вадим Мурований тривалий час працював очільником обласної телерадіокомпанії і зібрав навколо себе якісну команду журналістів, авторів цікавих телевізійних проектів, технічних працівників. Сьогодні він очолює Центральноукраїнське бюро новин – інформаційну агенцію Кіровоградщини, що об’єднує редакції регіональних ЗМІ, які є засновниками агенції. Є великий досвід і напрацювання у створенні новинного контенту. Однак люди хочуть бачити телевізійну картинку із різним змістом. В. Мурований вважає, що створювати виключно новинний канал і орієнтуватись тільки на аудиторію, яку цікавлять новини - утопія. Необхідно створювати різний контент, який зацікавить і людей старшого віку, і тих, хто дивиться телевізор виключно для відпочинку і розваги.

Вадим Мурований:

«Закуплено покупний контент - серіал, художні, документальні фільми. У нас будуть в ефірі концерти світових зірок, які показуватимемо ввечері. Це – «живі» концерти, і зірки, дійсно, справжні. Показ стартуватиме о 23.00. І саме тут ми, я так сподіваюсь, знайдемо якусь свою, унікальну аудиторію. І люди будуть відрізняти наш каналі від інших, тобто бачити у нас те, що не покажуть інші телеканали...

Звичайно, у нас має бути солідна олександрійська складова. Ми не матимемо окремих новинних передач у Кропивницькому, і в Олександрії. Адже створення окремих студій і комерційно, і технічно нераціонально. Тому ми будемо спільно працювати із олександрійськими колегами на два міста. Тут нині присутній Віктор Голобородько з олександрійської телекомпанії «Контакт-ЛТД», який спільно зі своїми колегами створює контент  олександрійської ТРК. Прямо зараз ми будемо узгоджувати те, як зробити, щоб олександрійці відчули, що «Вітер» — це і телеканал олександрійців».

Як працюватиме канал і де його дивитись?

Старт телевізійного ефірного мовлення телеканалу «Вітер» в Олександрії та Кропивницькому заплановано одночасно - 1 лютого. Початок тестового мовлення здійснюватиметься за один-два дні до початку роботи телеканалу. Транслюватись канал буде у відкритому доступі у цифровому ефірі. Знайти новий телеканал можна за допомогою приставки Т2, на 32 каналі як у місті Кропивницькому, так і в Олександрії. Є домовленості про трансляцію у кабельних мережах двох найбільших міст області. 

Вадим Мурований:

«Спочатку ми плануємо розпочинати ефір з 17.00 до 1-2 години ночі. Щомісяця будемо додавати одну-дві години до часу нашого ефіру, тому що за умовами ліцензії ми маємо за рік вийти на планову потужність 24 години на добу».

Щодо новинної команди телеканалу, то Вадим Мурований нагадав, що відеоновини агенції CBN виходять у мережевий простір вже майже рік. 

Вадим Мурований:

«У нас є команда яка робить новини. Марія Староста, Інна Примак - випускові редактори новин. Працюють журналісти різних ЗМІ-засновників агенції, які мають змогу писати, знімати, розповідати про цікаві новини. Тепер вони будуть і в телевізійному ефірі. Ми їх будемо давати тричі на день о 20.00, 21.00 і 22.00. Враховуючи свій досвід роботи на обласному телебаченні, я знаю, що велика кількість людей може не встигати їх подивитись у певний час. А так глядачі знатимуть, що на початку вечірньої години у них є змога побачити новини. Випуск буде приблизно 15 хвилин. Слоти у 45 хвилин – це час для власних програм. Це будуть ток-шоу, авторські програми, спортивна програма Юрія Ілючека. Ми плануємо стартувати її з 4 лютого і виходитиме вона по вівторках. Першого числа, думаю, буде певним сюрпризом новий формат програми для місцевих телеканалів, яку буде модерувати Олена Данилишин. Робоча її назва «RedHotChiliPeople». Безкомплексний, розкутий колектив, який обговорюватиме найактуальніші теми, запрошуватиме гостей для обговорення цих тем. Ось такий планується формат цієї програми».

Обласний канал? Чому б і ні!

Є у керівництва телеканалу бажання перейти на рівень загальнообласного телебачення. Проте, поки що увійти у мережу обласного мовлення у всіх районах Кіровоградщини заважає технічна складова. За словами Вадима Мурованого, є оцінка рівня охоплення цифровим ефірним мовленням області. Охоплення це не досягло 100% позначки. Тому, коли технічні реалії зможуть дорівнювати бажанням колективу нового телеканалу, мовлення може стати із позначкою – «вся область». Була ідея відкрити і власне радіо.

Вадим Мурований: 

«Якби ФМ-радіо не втратило абсолютно своєї доцільності і хоч якогось комерційного змісту, то я б дуже хотів, щоб у нас була радіостанція. Але я знаю, що є спеціальна програма, яка пропонується Національною радою з питань телебачення і радіомовлення щодо розвитку місцевого радіо в об’єднаних громадах, на муніципальному рівні. У таких проектах я б із задоволенням взяв участь. Звісно, якщо буде на це бажання влади і намагання створити такий канал спілкування».

Вадим Мурований говорить, що складові нового телебачення створюються буквально щодня. Однак поки що є чимало змінних. Те, яким стане телеканал навіть за місяць і що нового запропонує глядачам Олександрії та Кропивницького – це питання часу. Але сподівається, що кожного дня глядачі Кіровоградщини зможуть знайти щось цікаве для себе в ефірі телеканалу «Вітер». 

Детальніше можна переглянути в інтерв'ю з Вадимом Мурованим за посиланням.

0    1015     30.01.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!