Статтi

на попередню сторiнку

Прокуратура області: управління освіти в Олександрії чинить супротив і просить закрити справи, пов’язані із закупівлями продуктів харчування у школах

Прокуратура області: управління освіти в Олександрії чинить супротив і просить закрити справи, пов’язані із закупівлями продуктів харчування у школах

Минулого випуску ми розповіли про «цікаві» закупівлі, що відбулися в управлінні освіти Олександрійської міської ради. Як виявилось, наша інформація не є новиною для правоохоронних органів. Вже коли вийшов у світ випуск, в обласній прокуратурі відбулась прес-конференція прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка на тему «Актуальні питання роботи органів прокуратури Кіровоградщини». Серед актуальних питань виявилось і питання, пов’язане із закупівлями, що відбуваються у освітніх закладах. Як приклад спротиву у виявленні порушень в питанні закупівель за державний кошт, прокурор області назвав «яскравим прикладом» олександрійських чиновників управління освіти. Більше того, виявляється не тільки є питання щодо законності самих закупівель і, зокрема, переплачених коштів. Є кримінальні справи, які порушенні зі згаданого питання. Процитуємо з виступу прокурора, який повністю можна переглянути на фейсбук-сторінці FotoInform.net:

«Є у нас яскравий приклад. Сім разів уже починаючи з квітня 2018 року не можуть відбутися підготовчі судові засідання в чотирьох господарських справах за позовами прокуратури області в інтересах управління освіти Олександрійської міської ради та управління Східного офісу держаудитслужби. Про розірвання договорів закупівлі продуктів харчування проведених управлінням освіти з порушенням закону.

Тобто знову ж таки. Ми виявили, побачили там порушення. Пішли в суд в інтересах міської ради. Причина проста. Супротив посадовців управління освіти Олександрійської міської ради, що вважають, що досудове розслідування цих фактів (бо там ще є і кримінальні провадження) та заявлені прокурором позови, не обґрунтовані. Ними не подаються необхідні документи, які просить суд, і просять суд постійно закрити справу. Самі відмовляються від позову прокурора в їх інтересах. Хоча у разі задоволення кошти в сумах, що обчислюються мільйонами гривень,  гривень повернулися б саме у міський бюджет.

Зауважу що таких позовів по закупівлям, проведеним Олександрійською міською радою, чотири, на суму 600 тисяч гривень».

Про ситуацію прокурор області розповідав як про проблему і просив журналістів висвітлити проблему із цим спротивом. Тож звертаємо увагу очільників управління совіти ,що у разі подання чергового позову в суд на журналістів, долучайте цього разу у список «кривдників» честі і гідності чиновників і прокурора області.

Цікаво, що напередодні публікації та виступу прокурора, очільник управління освіти Вікторія Чернецька, про спротив прокуратурі та розгляду цих справ нічого не сказала. Навпаки, вона стверджувала, що система закупівель, мовляв, є на її думку недосконалою. Що підприємці спочатку демпінгують і виграють тендери, а потім змушують, мовляв, збільшувати суми виплат. Тож коли щирою була очільниця управління? Чи питання тендерних закупівель і правда має подвійне «дно»?

Віктор Голобородько

0    767     20.07.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!