Статтi

на попередню сторiнку

Андрій Коломійцев: самий масштабний проект в цьому році - з’єднати населені пункти об’єднаної територіальної громади якісним дорожнім покриттям

Андрій Коломійцев: самий масштабний проект в цьому році - з’єднати населені пункти об’єднаної територіальної громади якісним дорожнім покриттям

Нова Приютівська громада створювалась нелегко. Для того, щоб вона з’явилась на світ потрібно було пройти чимало судових засідань. Переконати противників ідеї об’єднання і нарешті провести виборчу кампанію, яка б не ставила під сумнів волевиявлення людей. Нині всі ці етапи позаду - рішення громади реалізоване у вигляді обраних ними депутатів, що починають нову сторінку історії не тільки для Приютівки, але й для значної частини Олександрійського району. У перерві сесійного засідання журналісти поцікавились у Приютівського селищного голови Андрія Коломійцева, якими будуть перші кроки новоствореної громади.

- Перша сесія почала відлік нового часу для багатьох сільських і селищних громад району…

- Сьогодні відбувається перша сесія. Вже вступили у повноваження і депутати ради, і я особисто, як очільник громади. Шлях був складний. Формування об’єднаної територіальної громади проходило протягом одного року. Ми пройшли судові розгляди. Не всі погоджувались з прийняттям рішень сільських рад про участь у процесі створення об’єднаної територіальної громади. Нарешті в лютому місяці всі суди завершились. Центральною виборчою комісією прийнято рішення про перші вибори в об’єднану територіальну громаду.

- Чи не вважаєте, що певне призупинення процесу об’єднання негативно позначилось на стартових позиціях громади?

- Ми дійсно втратили багато часу. Якщо б громада була створена у минулому році, ми могли б перейти на прямі бюджетні стосунки вже безпосередньо з початку 2018 року. Ми б отримували всі ті надходження, які сьогодні йдуть у районний бюджет. Ці кошти безпосередньо передавалися б в бюджет селищної ради і ми могли б отримувати вже в цьому році субвенцію на соціально-економічний розвиток громади. І це відбувалось би вже безпосередньо у 2018 році. Такими чином ми можемо користуватись цими благами тільки починаючи з 1 січня 2019 року. Що стосується першої сесії, то громада висловилася однозначно за створення Приютівської об’єднаної територіальної громади і довірила цю функцію своїм депутатам, які сьогодні можуть повноцінно представляти інтереси громадян. З самого початку жителі громади були націлені на створення об’єднаної територіальної громади, спроможної нової громади. Тому і сесія проходить сьогодні достатньо конструктивно. Більшість депутатів висловлюються за ті проекти рішень, які запропоновані робочою групою під час підготовки першої сесії. Впевнений, що і далі робота нашої ради буде така ж продуктивна.

- Чому саме такий пакет рішень розглядається на першій сесії?

- Для того, щоб не було ніякої перерви у роботі Приютівської селищної ради, і, особливо у сільських радах які приєдналися, і є необхідність на першій сесії прийняти ці важливі питання. Наприклад, про нотаріальні дії. Приймаємо Положення про старост, щоб чітко вказати хто вони такі, які у них є повноваження, який напрямок роботи у них на своїх територіях. Ми прямо сьогодні, на першій сесії, приймаємо у штат ОТГ, старост. Це необхідно, щоб з першого дня не було перерви у стажі роботи, щоб підтвердити їх повноваження і щоб вони одразу працювали на благо громади.


- Якими будуть перші кроки ОТГ? Які проекти стоять на черзі дня?

- У 2018 році ми можемо використовувати ті матеріальні ресурси, які вже були визначені для підтримки децентралізації. Сьогодні у напрямку децентралізації в Україні багато є позитивних кроків для розвитку громад. Залучається більше фінансових ресурсів, з’являється більше можливостей. Фінанси передаються на місця. Ними можуть самостійно управляти громади.

Якщо говорити про дороги, то вони ремонтуються як за рахунок державного бюджету, так і за рахунок обласного територіального фонду, який функціонує з 1 січня 2018 року. Тому дороги як ремонтувалися, так вони і будуть продовжуватися ремонтуватися не в залежності від того, як буде наповнюватись бюджет об’єднаної територіальної громади.

Хоча хотілось би звичайно, щоб за рахунок бюджету тергромади ми могли б значно покращити комунальні, місцеві дороги населених пунктів, які входять у об’єднану громаду. Коштів цих було б більше.

Що стосується інших проектів, які фінансуються також з державного бюджету, можу сказати, що в Приютівській об’єднаній територіальній громаді, а саме у Протопопівці буде побудована нова амбулаторія. Будівництво фінансується з державного бюджету і її спорудження покликане поглибити процес медичної реформи на території. Безпосередньо для Головківської амбулаторії буде придбаний в цьому році санітарний автомобіль.

Планується будівництво спортивного майданчика у Приютівці по програмі спортивних футбольних майданчиків.

Плануємо за рахунок коштів субвенції соціально-економічного розвитку почати будівництво на території Войнівки нового Центру надання адміністративних послуг. І, звичайно, глобальне питання ремонту доріг по території всієї Приютівської об’єднаної громади.

- Чи вдасться реалізувати амбітний проект, який мав би з’єднати Войнівку і Приютівку по водосховищу?

- Думаю що цей проект буде реалізований у 2019 році. В цьому році ми заплануємо його, тобто запроектуємо. На сьогоднішній день проекту ще немає. Після того як буде створено єдиний бюджет громади, ми порахуємо кошти і визначимося із пріоритетними напрямками роботи, зокрема щодо розвитку. Ці напрямки будуть стосуватись реалізацій тих завдань, які ми взяли на себе безпосередньо перед виборами.

Підкреслю, у цьому році ми запроектуємо і в наступному році, так як ми і запланували, разом із спонсорами, із соціально-відповідальним бізнесом, реалізуємо цей проект. Фінансування - 50% може бути з бюджету громади і 50% - соціально-відповідальний бізнес.

- Які будуть реалізовані масштабні проекти у громаді незабаром?

- Я хочу сказати, що масштабних проектів чимало. В кожному селі є бажання щось збудувати або відремонтувати. Самий, напевно, масштабний проект в цьому році - це з’єднати населені пункти об’єднаної територіальної громади якісним дорожнім покриттям.

- Люди обрали депутатів і голову громади за новими принципами, вони довірили владу новим людям. Як тепер вони зможуть тримати зв’язок із головою і депутатами ради?

- Якщо на прийом до голови об’єднаної територіальної громади, то необхідно звернутись до Приютівки. Територіальний центр буде знаходитись у селищі Приютівка, але я звичайно буду приймати людей і спілкуватись із ними по всіх територіях, в кожній сільській раді. Яка мета створення об’єднаної територіальної громади? Вона для того, щоб не треба було черговий раз їхати у Приютівку чи інший населений пункт, всі питання мають вирішувались на місцях. І для цього ми приймаємо сьогодні на сесії  багато рішень, в тому числі щодо передачі повноважень виконуючим обов’язки старост.

Адміністративний центр у Приютівці - це і політично, і організаційно правильно, і логічно. Але на місцях я буду приймати жителів громади у всіх територіях. Ми хочемо знати про реальні проблеми людей, чути їх і реагувати на звернення. Не виключено, що спробуємо залучати до проведення сесій різні території, щоб громадяни побачили у дії роботу голови і депутатів громади.

Ірина Гайдук,

Віктор Голобородько

0    444     08.06.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!