Статтi

на попередню сторiнку

Активна молодь Олександрійщини готова змінювати на краще життя у громадах

Активна молодь Олександрійщини готова змінювати на краще життя у громадах

14 травня відбулася підсумкова конференція у «Школі громадського аніматора», де навчалися 30 молодих людей з Олександрійського району. Учні, керівники та партнери школи зібралися разом, щоб підбити підсумки своєї роботи та вирішити, що робити в майбутньому по закінченню проекту.

Ювілейний проект

Три місяці в «Школі громадського аніматора» при Олександрійській районній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського проводилися різноманітні тренінги, де молодь навчалася комунікувати та разом втілювати в життя свої ідеї. Ця незвичайна школа розпочала свою роботу в рамках реалізації проекту «Вчимося діяти. Школа громадського аніматора», зініційованого громадською організацією «Олександрійський гендерний інформаційний центр»(ОГІЦ). Проект розпочав діяти з 15 листопада 2017 року в рамках реалізації Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується організацією Pact в Україні. «Школа громадського аніматора» вже не перший вдалий проект місцевих активістів. «Це ювілейний,15-й проект нашої організації, і левову частку складають проекти, направлені на роботу з молоддю, адже молодь – це наше з вами завтра. Від неї залежить, якою буде наша країна, і тому ми, як громадська організація, намагаємося працювати з сучасним поколінням, давати інструменти для того, щоб були зміни у місцевих громадах. Ми сподіваємося, що у нас вийшло, що молоді люди з Олександрійського району, які брали участь у цьому проекті, знайшли для себе щось нове, отримали нові знання, нові інструменти роботи в громаді, і потім зможуть застосувати ці знанні у своїй подальшій роботі. І ким би не стала молода людина завтра, яку б професію собі не обрала, але громадська робота – це та ніша, яка потребує активності і  знання» - розповіла голова ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» Надія Чуянова.

Плідна співпраця

Для реалізації проекту «Вчимося діяти. Школа громадського аніматора» були задіяні партнери з Олександрії, Кропивницького та Дніпра. Організатори дуже вдячні всім за підтримку та розуміння, адже без спільної праці школа б не існувала. Та найбільшим своїм надбанням керівники проекту вважають співпрацю з благодійною організацією «Волоський фонд розвитку громади». Саме ці експерти мають досвід реалізації проекту з соціальної анімації в м. Підгородньому, тому їхній погляд та знання були чи не найважливішими у роботі «Школи громадського аніматора» в Олександрії. Експерт розвитку громад з Дніпра Віталій Моргун, який представляв «Волоський фонд розвитку громади», розповів, чому його зацікавила участь в олександрійському проекті. «Розумієте, аніматор – це та людина, яка допомагає іншим - лідерам, звичайним місцевим жителям - реалізовувати свої ідеї, втілювати їх в життя або вирішувати в житті громади якісь соціальні проблеми, і цей лідер має навички комунікування, залучення фінансів. Він просто допомогає, створюючи таку платформу, на якій місцеві лідери можуть між собою працювати, об’єднуватися в групи, в коаліції, вирішувати питання на більш високому рівні. Тому коли я дізнався, що в Олександрії є такий проект, я з радістю погодився, бо це важливо, і такі проекти швидко дають позитивні зміни».

Представники ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» сподіваються, що після закриття «Школи громадського аніматора» їхня співпраця з благодійною організацією з Дніпра не закінчиться.

Цінний досвід

У «Школі громадського аніматора» навчалися молоді люди Олександрійщини  віком від 14 до 35 років. Це школярі, студенти, викладачі, депутати сільських і селищних рад та інші активні молоді люди з Олександрійського району. Кожен розпочав навчання з різних міркувань, але у всіх була одна мета – змінити на краще життя у своїх громадах. Дві учасниці розповіли, які знання дала їм «Школа громадського аніматора», як змінила їхні погляди на життя та як вони планують застосовувати все це у своїй подальшій громадській діяльності.


Марина Дячук, голова молодіжної ради, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії:

«Школа громадського аніматора особисто для мене і для молоді нашого села зробила дуже великий внесок, тому що протягом трьох місяців занять ми дійсно здобули нові знання та навички. Ми вже знаємо, що ми хочемо, як це зробити і за допомогою чого. На сьогоднішній день при Войнівській сільській раді вже створена молодіжна рада.  Це новоутворення затверджено депутатами на сесії, і в селі знають, що є такий молодіжний орган. Ми дуже з цього раді! Вже на перших наших засіданнях ми отримали досвід з написання грантових заявок. На жаль, на сьогодні жодну з них не підтримали, але це був важливий досвід написання проектів, якого до цього наша молодь не мала. Ми стали сильніші, ми згуртувалися. Я дуже рада, що молоде покоління хоче змін, хоче щось робити. На сьогоднішній день є плани по впорядкуванню території відпочинку в межах нашого населеного пункту, а основні наші ініціативи більше спрямовані на соціальні заходи, свята, акції.  Поки що ми працюємо в цьому напрямку, і я сподіваюся, що наша справа  матиме продовження. Це тільки початок, і якщо школа громадського аніматора закінчується, то робота молоді і розвиток села продовжується».

Юлія Яротник, голова районного парламенту дітей, учениця 10 класу Ізмайлівської школи:

«Спочатку мене зацікавила сама назва школи і стало цікаво спробувати, що це. Вперше коли я потрапила сюди, то навіть не уявляла, що візьму для себе скільки всього. Мені сподобались всі наші тренінги, адже вони були спрямовані на взаєморозуміння між людьми. Не люблю сидіти на місці і планую й надалі продовжувати роботу лідера. Вважаю, що якщо я хочу щось змінити, то необхідно змінювати це в собі, у своїй громаді. Все починається з малого. Я не можу, наприклад, піти і змінити щось в нашому правлінні, але  можу розпочати це з виховання дітей: показувати їм, як може бути та як краще вчиняти. Вони виростатимуть, будуть робити щось краще нас і змінювати нашу країну.

В першу чергу, мені б хотілося змінити ставлення людей одне до одного. Зараз дуже багато, наприклад, випадків булінгу або інших тисків на дітей. Ця ситуація дуже турбує мене і потребує невідкладного вирішення. Якщо навіть вчителі таким чином впливають на дітей, то що можна говорити про їхнє подальше  життя? Адже в школі вони не вчаться бути лідерами,  не знають, що їм робити, не знають, як висловити свої думки. Я б хотіла, щоб це змінилося.

«Школа громадського аніматора» дала мені впевненість в тому, що я можу щось зробити, можу звертатися до інших, висловлювати свою думку так, як це бачу я, і не в грубій формі, а знаходити взаєморозуміння з людьми, показувати їм своє бачення ситуації  та завжди знаходити компроміси».

Юлія Пастух

0    441     01.06.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!