Статтi

на попередню сторiнку

У Новій Празі кандидат влаштував концерт з очільником «Партії шанувальників жінок»

У Новій Празі кандидат влаштував концерт з очільником «Партії шанувальників жінок»

Один із кандидатів-самовисуванців на посаду Новопразького селищного голови влаштовував концерт за участю естрадного співака Павла Зіброва 12 квітня. Він не захотів назвати журналістам джерело фінансування виступу артиста. Про це повідомило видання «Кіровоградська Правда» 11 квітня, напередодні виступу.

Журналісти пишуть, що кандидат подав повідомлення про проведення громадського заходу - зустріч із виборцями та концерт Павла Зіброва. «За даними концертних агенцій, вартість виступу співака в середньому становить приблизно п’ять тисяч доларів, тобто понад 130 тисяч гривень», - порахували в «КП».

Журналісти «Олександрійських новин» зателефонували кандидату, щоб дізнатись про те звідки у нього на це кошти та якими чином відбувається фінансування цього заходу. Спочатку кандидат поскаржився на погану якість зв’язку, після чого до розмови підключилася Юлія Демковська, яка свого часу очолювала олександрійську організацію «Батьківщини».

Пані Демковська зазначила, що всі питання щодо зав’язків із журналістами варто адресувати саме їй. На запитання про те, яке відношення вона має до кандидата-самовисуванця, Демковська повідомила, що його підтримує «Батьківщина». Однак жодних публічних заяв чи документів з цього питання не було оприлюднено. Щодо джерел фінансування виступу народного артиста, вона порадила журналістам прийти на концерт та дізнатися все там. Після цього вона припинила розмову.

Мова може йти про використання коштів які явно не регулюються законодавством і не витрачаються з фонду кандидата. Напередодні, кандидат очолював місцеве комунальне підприємство з водопостачання, є членом виконавчого комітету Новопразької селищної ради. Як вказують журналісти «КП», у поданій декларації записано, що родина нинішнього кандидата за минулий рік заробила трохи більше 47 тисяч гривень. Таким чином видатки, які пов’язані із концертною діяльністю естрадного співака, є імовірно, з іншого джерела, а сам кандидат може бути прикриттям для вирішення політичної мети. Бо політичні партії іноді приховують пряме лобіювання інтересів кандидатів, щоб отримати побільше прихильників.

Потім пролунала заява, що партія не буде платити за концерт жодної копійки, бо сам артист мовляв є прихильником партії і тому працює за просто так. Принаймні очільник обласної організації партії «Батьківщина» саме так прокоментував відповідну інформацію виданню «Без купюр».

Журналісти провели розслідування щодо політичної прихильності загаданого співка і помітили, що він насправді є одним із засновників та активістом організації із назвою «Партія шанувальників жінок». До когорти прихильників цього «політичного руху» долучився за словами самого П.Зіброва і пан Поплавський (відомий як ректор університету культури), і пан Рибчинський (автор пісень). У програмі «Погляд» Андрея Богдановича», журналіст Андрій Богданович цитує інтерв’ю одному з відомих телеканалів України, де артист зазначає про свої політичні погляди та детально розповідає про склад засновників «партії», зазначаючи про розбудову 18 осередків по Україні. Таким чином попередні заяви про безкоштовність концерту схожі на намагання приховати використання коштів та вигадати, імовірно, найбільш привабливе і просте пояснення такої уваги артиста до новопразьких виборів.

До речі, законодавство встановлює чіткі вимоги щодо порядку ведення агітації та джерел її фінансування. Нагадаємо, Юлія Демковська фігурувала в розслідуванні журналістів газети «Городской курьер» щодо бізнесу олександрійців, пов’язаних із секретарем Олександрійської міськради Оленою Богоявленською. Ці бізнес-стосунки сформовані від обласної до районної та міської організації партії «Батьківщина».


0    615     19.04.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!