Статтi

на попередню сторiнку

Українська Академія Лідерства: експедиція на Кіровоградщину

Українська Академія Лідерства: експедиція на Кіровоградщину

Ці дівчата та хлопці за декілька місяців стануть випускниками Української Академії Лідерства. Вони розумні, хоча і не білі комірці. Витривалі, вміють працювати. Перед тим, як здобути статус студента проекту особистісного розвитку, вони пройшли декілька складних, суворих для звичайних дітей і підлітків етапів відбору.

«Академія - це не є навчальний заклад. Це - формаційний курс тривалістю десять місяців, який базується на інтелектуальному, фізичному, емоційному розвитку», - говорить Дмитро Олійник, менеджер Київського осередку УАЛ.

«Як стати учасником? Як пройти відбір? На кого ми налаштовані? Це - молода людина 16-18 років, випускник школи, випускник 11 класу, який прагне змінюватись і мотивований працювати над собою для того, щоб справді робити позитивні, якісні зміни в державі», - розповідає Д.Олійник.

Цього разу студенти мандрують Кіровоградщиною. Вони споряджені на тривалу подорож і шукають самі відповіді на питання. Допитливі та розумні. З ними складно спілкуватись без багажу знань, бо іноді здається, що вони знають більше дорослих.

«Я сама з Західної України і мені є надзвичайно цікавим дізнатися Центральну, Східну, Північну і Південну Україну. Я маю змогу спробувати себе в різних сферах, я маю змогу спілкуватися з абсолютно різними людьми, як з підприємцями так з політиками, вчителями», - говорить Софія Шіляк, студент Української Академії Лідерства.

Побачити степові простори поспілкуватись з керівниками, однолітками із Кіровоградщини, студентам УАЛ вдалось завдяки співпраці та підтримці проекту громадською організацією «Громадянська Непокора». Активісти організації постійно опікуються освітніми проектами.

Павло Пасенчук, голова ГО «Громадянська непокора» розповідає як вдалось організувати цю зустріч, що може стати імпульсом для подальших кроків: «Ми з нашими партнерами «Українською академією лідерства», спілкувались з цього питання і домовились про таку експедицію Кіровоградщиною. Студенти завітали до міста Олександрії, Кропивницький, побували на сучасному аграрному комплексі «Петриківське молоко». А зараз, вони налаштовані на спілкування з нашим школярами, які будуть випускатись майже через півроку, через рік. Вони зможуть донести їм інше бачення освіти, інший погляд на життя, на те як діяти і працювати у сучасному світі. Якщо олександрійські школярі зацікавляться цим проектом, якщо вони вступлять у Академію, то зможуть за 10 місяців вже сформувати власне бачення подальших кроків у житті. Побачити куди спрямувати свої знання, щоб отримати корисну і цікаву для них професію де вони будуть спеціалістами і головне – ця б робота їм подобалась».

Перший день візиту студентів Академії Кіровоградщиною - це дискусії та презентації, спілкування та робота у групах в Олександрійському колегіумі.

Дмитро Олійник, менеджер Київського осередку УАЛ: «Студенти, майже випускники, покажуть з середини як відбувається процес. Власне вони передають свої знання, свої навички і вже засвоєні ними інструменти. Вони розповіли як в сучасному світі орієнтуватись молодим людям, які інструменти для цього можна використовувати, де знаходити ті чи інші джерела інформації, як перевіряти їх, як працювати з ними, як їх використовувати для того, щоб зростати як особистість кожного дня».

Очільник колегіуму вважає, що таке спілкування на користь. Діти самі шукають відповідь на складне питання реального лідерства

Директор Олександрійського колегіуму Олександр Авраменко: «На мою думку «Українська академія лідерства» запрошена до нас в навчальний заклад, щоб показати дитині який вибір майбутні випускники мають перед собою... Дуже важко знайти справжнього лідера в колективі. Дуже важко для себе визначитись зі справжнім лідером. Все ж таки, оці лекції як сьогодні, і той інтерактив, в якому діти беруть участь, думаю допоможуть знайти їм себе саме з позиції лідерства».

Дмитро Олійник, менеджер Київського осередку УАЛ: «Ми для себе ставимо ціль три пріоритетних напрямки куди випускник Української академії лідерства піде це підприємництво, це освіта і це національна безпека».

Другий день перебування студентів Української академії лідерства на Кіровоградщині був насичений новими зустрічами. Цього дня молодь з різних куточків України дізнавалась про те, що є реальною роботою правоохоронців. І це не у просторі телевізійного екрану і детективних серіалів, а у щоденній практиці. Люди, які щодня стоять на варті правопорядку, особисто розповідали про діяльність Нацполіції

Дмитро Олійник, менеджер Київського осередку УАЛ: «Це унікальний досвід, коли ти маєш доступ до першоджерел. Саме тут ми можемо запитати безпосередньо у людей які виконують ті чи інші функції, які беруть відповідальність за ту чи іншу роботу самостійно і отримати відповіді».

Початок знайомства – другий поверх головного управління Нацполіції у Кіровоградській області. Тут екскурс у минуле, розповідь про те, як народжувалась правоохоронна система Кіровоградщини. Коротка екскурсія і зупинка біля куточка, що присвячений здобуткам правоохоронців у різних видах спорту. А далі – презентація різних підрозділів поліції Кіровоградщини та детальна розповідь про те, яким має бути курсант вишів поліцейського спрямування. Показали та розповіли детально і про відпрацювання поліцейськими протидій злочинним проявам, і про важливі дрібниці, які варто усвідомлювати майбутньому правоохоронцю. Звісно нагадали і про те, що той хто здобуде після навчання поліцейський значок, 24 години на добу присягне допомагати людям та забезпечувати повагу до законів, прав громадян. На пам’ять гостям - листівки, де детально розказано, як прийти на службу у Нацполіцію. Тут чекають на молодих, сміливих та порядних.

«І я вже маю скажімо так потенційного курсанта, який може реалізуватись в нашій системі правоохоронній, тому що він фізично загартований і вже підходив особисто до мене і цікавився більш детально. Повідомив, що він дійсно бачить себе в нашій системі і хоче бути курсантом», - розповіла журналісту Олена Серебреннікова, керівник сектору організації відбору та проведення атестування поліцейських управління кадрового забезпечення Головного управління Нацполіції в Кіровоградській області. Вона наголошує, що пошук тих, хто має прийти на зміну чи заповнити вакансії не завершується: «Зроблено виїзди в кожен регіон нашої області, щоб кожна дитина почула про можливості отримати вищу освіту в тому числі вищу юридичну, в наших вищих навчальних закладах системи МВС. За результатами даних профорієнтаційних заходів порівняно з минулим роком уже збільшилась кількість кандидатів на 62 відсотки. Це позитивний результат саме напрямку добору курсантів у навчальні заклади».


Декілька кроків – і студенти разом із журналістами у колл-центрі служби 102. Тут щохвилини нові повідомлення: хтось жаліється на сусіда через дрібничку, а інші викликають поліцію через загрозу кримінального злочину. У ситуаційному центрі поліцейські уважно аналізують криміногенну ситуацію. Вони дають підказки оперативним службам - як вчасно та швидко зреагувати на події, як упередити злочини і як ефективно протидіяти кримінальному світові, який теж є по-своєму розумним, обладнаним сучасним озброєнням та готовий до несподіваних ударів.

Наступна локація зустрічі – відпрацювання ротою поліції особливого призначення умовної ситуації – знешкодження злочинців, що загрожують життю громадян. Операція проводиться блискавично. Спочатку до будинку підтягується підрозділ із захистом та під прикриттям автівки. Паралельно снайперська група прикриває бійців біля вхідних дверей із найвищої точки. Не минає і миті як бандити знищені, а місто очищене від загрози. Чергове показове відпрацювання реальної ситуації – переслідування злочинців у авто. Ані зброя, ані техніка бандитам не допоможуть.

Небезпека очікує сьогодні і за межею пострілів та розбою. Злочинці навчились використовувати вибухівку. Вони можуть створити небезпеку не для десяти-двадцяти громадян, а для цілих кварталів та районів міст. Вибухотехніки миттю реагують на виклик. Навчений собака вказує на наявність вибухівки. Оперативники миттю забезпечують охорону території. А потім, вибухотехніки спеціальним обладнанням знешкоджують смертельну загрозу, знищуючи бомбу до того, як вона наробила непоправної шкоди. Далі все за інструкцією – робота слідчих і експертів, щоб точно встановити, хто намагався зламати мирне життя городян. І звісно виставка зброї де і малі, і великі калібри. Саме їх використовують правоохоронці для захисту громадян. Тут черговий раз пересвідчуєшся - проти будь-якої темної сили знайдеться інша, яка допоможе захистити світлу сторону життя. Поруч - справжнісінькі поліцейські, але не в звичному одязі патрульних, а у спеціальному спорядженні та готові до виконання бойових завдань.


Наслідком цього спілкування є розуміння складності життєвого вибору. Так вважає одна зі студенток, яка після побаченого та почутого, змінила своє бачення майбутнього:

Софія Шіляк, студент української академії Лідерства: «Академія змінила мою думку про майбутню професію. До Академії я була впевнена що буду працювати в Генеральній Прокуратурі, а зараз моя думка змінилась».

Останній пункт експедиції студентів академії Кіровоградщиною – спілкування з патрульними поліцейськими та демонстрація затримання умовного злочинця. І звісно як не покататися автівкою патрульних, якщо за кермом досвідчені поліцейські.

І знову численні запитання і відповіді, активне спілкування, яке змінювало і змінює юних українців. Вони самі бачать наскільки непростим є питання обрання майбутнього професійного шляху. І варто нагадати що саме зараз важливо допомогти цій талановитій та активній молоді побудувати нову державу, із європейським рівнем життя та новими можливостями для кожного.

Текст і фото

Віктор Голобородько

0    326     05.04.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!