Статтi

на попередню сторiнку

Голова районної виборчої комісії про дебати та закон

Голова районної виборчої комісії про дебати та закон

Засідання Олександрійської районної виборчої комісії 16 березня відбувалось під відвертим тиском окремих політичних сил. Ґвалт та погрози лунали у залі від відомих вже особистостей, що відзначились у побиттях у Войнівці та безперервному судовому процесі, в якому задіяно чимало адміністративного ресурсу. Все це проте не позначилось на роботі комісії. Вже після бурхливих дебатів журналісти телерадіокомпанії «Контакт-ЛТД» записали коментар про події у голови Олександрійської районної виборчої комісії Анатолія Курупа.

- Розпочався виборчий процес, перші вибори в об’єднаних територіальних громадах. Які вже перші етапи були пройдені і, зокрема, що сьогодні відбулося?

- Районна виборча комісія почала перший етап виборів до місцевих рад, зокрема це вибори до Приютівської і Новопразької селищних рад. Сьогодні відбулося засідання, на якому сформували склад територіальних виборчих комісій – Новопразької селищної комісії та Приютівської селищної виборчої комісії. Від різних суб’єктів подання до складу Новопразької селищної комісії було 19 подань, і до Приютівської селищної виборчої комісії було 27 подань. Але у зв’язку з тим, що деякі документи були неправильно оформлені, деякі подання не відповідали вимогам законодавства, комісія на сьогоднішній день відхилила одне подання по Новопразькій виборчій комісії і сім подань по Приютівській комісії. Потім ми в бурних дебатах, які нам тут організували політичні партії, провели процес жеребкування. До жеребкування було допущено 10 кандидатів в Приютівську комісію, і в результаті жеребкування прийшло тільки вісім, так як було вісім вакантних місць. А по Новопразькій комісії ми жеребкування не проводили, тому що максимальна кількість комісії – вісімнадцять. Якраз і було зроблено вісімнадцять подань.

- Ці комісії – Новопразька і Приютівська, вони вже починають роботу?

- Згідно Конституції, згідно Закону «Про місцеві вибори», наступного дня комісія може приступити до виконання своїх повноважень. Якщо сьогодні п’ятниця і прийняли рішення, то перше засідання можуть провести або в суботу, або в неділю. На першому засіданні збираються члени комісії, приймають присягу і приступають до виконання своїх обов’язків. Ті, хто присяги не склав, до виконання обов’язків члени комісії приступити не можуть.

- Які далі обов’язки районної комісії?

- Районна комісія буде приймати подання на дільничній виборчій комісії, де ми приймаємо по одному поданню від партій, фракції яких зареєстровані у Верховній Раді поточного скликання на першій сесії. Приймаємо подання від кандидатів на посаду сільського та селищного голови і прийматимемо подання від кандидатів у депутати Новопразької та Приютівської селищних рад.

- Коли стане відомо, хто буде кандидатами?

- З 26 березня по 4 квітня йде подання документів і реєстрація кандидатів в депутати та кандидатів на посаду селищних голів в територіальних комісіях. Територіальні комісії будуть розміщені в селищній раді Приютівки і в селищній раді Нової Праги.

Записала Ірина Гайдук

0    572     22.03.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!