Статтi

на попередню сторiнку

В Олександрії створено Раду голів ОСББ міста

В Олександрії створено Раду голів ОСББ міста

Голови міських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків вирішили згуртуватись. Про нове громадське об’єднання, що має назву «Рада голів ОСББ», спілкуємось із очільником Ради, головою правління Олександром Гончаренком.

- Що це за організація та яка її мета?

- Ми таку раду створювали неформально, але в нас не вийшла співпраця з міською владою. І ми вирішили створити її як юридичну особу. «Раду голів ОСББ міста Олександрія» було зареєстровано в кінці грудня 2017 року і зараз вона розпочала свою роботу.

У нас уже відбулася зустріч з одним із заступників міського голови з цього питання для того, щоб можна було налагодити плідну співпрацю. Мета цієї організації – це подальше створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, спільне вирішення питань, які стоять перед ОСББ. Ще одне завдання - можливість брати активну участь (якщо міська влада нас допустить до цього)  у розробці міських програм, які стосуватимуться роботи ОСББ. Це - безкоштовна організація, ніяких внесків там немає, все на добровільних засадах.

 - Чи є ще в нашому місті схожі громадські об’єднання?

- У місті це єдина така організація, але в інших містах, зокрема і в Кропивницькому, такі об’єднання є. У минулому році десять голів олександрійських ОСББ вже побували в Луцьку та подивилися, як працюють схожі громадські організації там. У них дуже ефективна співпраця з міською владою і їм дуже багато допомагають. А щодо нас, то ми навіть допомоги не просили. Ми просимо просто виконувати діюче законодавство.

- Ви розповідали, що у вас не вийшло співпрацювати з місцевою владою. Що саме ви мали на увазі і що підштовхнуло вас до об’єднання?

- По-перше, зі сторони міської влади ніхто нікому ніякої допомоги у створенні ОСББ ніколи не надавав. Навпаки, коли особисто ми створювали нашу ОСББ «Арка», працівники «Житлогоспу» сказали, що в нас нічого не вийде. Інформаційної допомоги якоїсь також нема. Ми вирішили, що гуртом нам допомагати один одному буде краще, ніж кожен буде робити щось окремо. По-друге, я особисто звертався до міської ради з питання повернення коштів, які накопичились до створення ОСББ в системі «Житлогоспу», і точно з таким питанням звертався ще один голова ОСББ. Нам обом на одне й те саме питання надали відповіді, зовсім протилежні за змістом. Тому все ж таки вважаю, що після об’єднання нам буде трохи легше працювати та отримувати належне реагування на наші звернення.


- Розкажіть, що вдалося зробити для свого будинку саме за час існування ОССБ «Арка»?

- Ми брали вже три кредити. Перший кредит ми взяли у грудні 2016 року на 10 тис. грн. Ми хотіли людям наочно показати, що таке кредит для ОСББ. Це не той кредит, який ви берете для придбання машини, квартири і т.д., а зовсім інший. У такому кредитуванні є багато переваг.

Наступний кредит – вже на 64 тис. грн. - ми взяли на початку минулого року. На ці гроші ми замінили вікна на сходових майданчиках у 4-му під’їзді. Також багато зроблено по опаленню в підвалі, замінено труби питної води, поступово замінюємо старі каналізаційні труби на нові, в під’їздах встановили датчики вмикання та вимикання світла. Така модернізація систем освітлення дозволяє економити електроенергію і не тільки.

У жовтні минулого року ми взяли ще один кредит – 100 тис. грн., які було витрачено на заміну 13 вікон в інших під’їздах, бо з шести під’їздів із новими вікнами в нас тільки один облаштований повністю. В інших замінили від 1 до 3 вікон.

У 2018 році ми готуємо документи на новий кредит - понад 200 тис. для того, щоб вже, нарешті, завершити встановлення вікон на сходових майданчиках. Люди схвально до цього ставляться, тому що після заміни вікон у під’їздах стало набагато тепліше.

У подальшому ми плануємо брати кредити і на індивідуальний тепловий пункт, який дасть можливість, як запевняють його виробники, економити на опаленні від 30 до 50%. Але це дуже великі гроші – понад 400 тис. грн. Зараз першочергово поставимо вікна, а там далі буде видно, як працюватиме державна програма – чи будуть кошти, чи зможуть допомагати нам чи ні.


- Куди звертатися головам ОСББ, які хочуть приєднатися до вашої громадської організації?

- Усіх голів ОСББ, які не брали участі у створенні, але хочуть приєднатися, я запрошую в нашу організацію. Для цього їм необхідно звернутися до ОСББ «Арка» за адресою: проспект Соборний, 111, 5-й під’їзд, квартира 138. Можна зателефонувати голові правління, тобто мені - Олександру Гончаренку за номером 096-849-10-02. Ми хочемо згуртувати навколо всіх, хто бажає змін і має на це натхнення, хто хоче змінити свій будинок і поліпшити у ньому життя.

Записала Юлія Пастух

0    537     25.01.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!