Статтi

на попередню сторiнку

Гроші олександрійської освіти віддають проблемним керівникам, фірмам із російськими засновниками і політичним сателітам

Гроші олександрійської освіти віддають проблемним керівникам, фірмам із російськими засновниками і політичним сателітам

Управління освіти, молоді і спорту Олександрійської міської ради неодноразово ставало героями наших публікацій. Все через те, що мільйони бюджетних грошей опиняються у кишенях комерсантів на непрозорій, неконкурентній основі. Кулуарні, таємні домовленості між владою та бізнесом використовуються для збагачення одних і для неефективного використання грошей іншими. Чи схоже це на корупцію? Імовірно, на нашу думку, що так. В цих схемах працюють наближені, тобто перевірені часом і обставинами люди, які в разі розкриття таких схем будуть мовчати до останнього. І по-друге - цей колообіг грошей і інтересів приносить чималі прибутки. Причому влада не гребує нічим. З одного боку її представники говорять, що вони підтримують українську армію і за незалежність країни. З іншого - віддають гроші компаніям, засновниками яких є російські громадяни. Можливо варто нагадати міським чиновникам що відбувається на східному кордоні України і від куль якого виробництва гинуть олександрійці та всі інші українські воїни?

Але повернемось від узагальнень до конкретних речей. Як виглядає на практиці фінансування проблемних директорів, представників країни-агресора та політичних сателітів?

Гроші на дитсадки: директору-банкруту, який мав проблеми із законом і сплатою боргів

208 тисяч гривень за неконкурентною процедурою віддадуть приватному підприємству «ПобутСервісПром», керівником якої є Сергій Кульга. Він є очільником комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №8», засновником якого є Олександрійська міська рада і тому очільник є залежним від міської влади.

Цікавим є те, що три закупівлі на послуги ремонту дахів відбулись за однією і тією ж процедурою - звіт про укладений договір. Імовірно, для того, щоб не проводити відкриту закупівлю, роботи були розподілені на три окремі об’єкти, а саме - три дитсадки.

Цікавою є історія діяльності очільника згаданого підприємства яку нам вдалось отримати завдяки аналітичній системі YouControl. Наприклад, у 2007 році очолюване ним, а нині припинене фермерське господарство «Терен» стало банкрутом. Підприємство не спромоглось виплатити своїм боржникам чималі гроші.


А все через те, що, як встановлено було судом і арбітражним керуючим, кудись зникло майно. У тексті ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 04.12.07 № 9/149, зазначено: «Визнана судом заборгованість банкрута перед Олександрійської ОДПІ в сумі 76 387, 68 грн., Олександрійським міськрайонним центром зайнятості в сумі 2269, 68 грн., виконавчою дирекцією Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 140, 25 грн., управлінням Пенсійного фонду України в Олександрійському районі в сумі 2488, 88 грн., відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Олександрійському районі в сумі 21, 40 грн., Олександрійською філією відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» в сумі 17267, 65 грн., ТОВ «СоЛе» в сумі 62237, 70 грн., та інша кредиторська заборгованість, в тому числі поточна, не може бути сплачена за відсутністю майна банкрута і відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» вказана несплачена заборгованість вважається погашеною».

Проте це не стало на заваді очільнику згаданого підприємства так керувати вже іншим приватним підприємством (фактично ЖЕКом), що після перевірки державного інспектора з енергетичного нагляду, на згадане підприємство винесено припис із 64 пунктами. «В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що 29.03.2011 роком державним інспектором з енергетичного нагляду проведено обстеження ПП «Побутсервіспром» з питань виконання раніше виданого припису, за результатами якого встановлено, що жодного з шістдесяти чотирьох пунктів раніше виданого припису відповідачем не виконано. Враховуючи викладене, інспекцією відповідно до постанови № 01/30-01-042 від 19.04.2011 р. за порушення законодавства про електроенергетику на позивача було накладено штраф у розмірі 5100,00, який у встановлені строки ним залишився не сплаченим».

Суд вирішив штраф стягнути, але чи стала від цього безпечніша робота комунальників, ми не знаємо.

Фірма, де засновники із Росії, а керівник - політичний партнер радника мера

Цікавим є продовження історії із витрачанням бюджетних коштів на ремонти управління освіти, молоді і спорту міськради. Ось наступна цікава закупівля. Знову звіт про укладений договір. Щоб було зрозуміло, це спосіб отримання коштів, коли домовляються за гроші і умови придбання за спиною у всіх. Знову невелика, але приємна сума - 55,3 тисячі гривень. І знову якісь дивні метаморфози.

Вгадайте яка фірма буде перейматися капітальним ремонтом рулонної покрівлі дитсадка № 35? Як не дивно із села Озера Світловодського району. Саме те село, де є відомий приватний зоопарк.


Чому так зацікавилась приватна компанія із невеликого населеного пункту Олександрією? Спробуємо знайти відповідь і на це питання. Виявляється, що приватне підприємство «Гончар» має цікавий склад засновників, що веде до міської влади.

Директором фірми є одночасно один із засновників - Віктор В’ячеславович Свіженко. Він є і кінцевим власником, тобто тим, хто отримує зиск із роботи підприємства. І цей же громадянин балотувався кандидатом у депутати міської ради від одієї з партій. Місцевий очільник організації і керівник у депутатському корпусі цієї політсили Володимир Дожданик є і депутатом міськради, і радником міського голови Степана Цапюка. Своєю ж адресою засновник вказує не село із відомим зоопарком, а місто Олександрію. Імовірно, таке дивне місце реєстрації підприємства, що переймається ремонтами будинків у невеликому населеному пункті, де таких робіт багато не назбираєш, може бути способом «оптимізації» податкових та інших виплат.

Ще один із засновників компанії, що неконкурентним способом отримала бюджетні кошти, є російський громадянин Микола Дмитрович Гончар, зазначається в даних аналітичної системи YouControl. Він проживає у Москві на Смоленсько-Сінній площі і володіє 51% підприємства. Зрозуміло, що гроші, які отримують засновники завдяки діяльності фірми, розподіляються між ними. Тобто, імовірно, що управління освіти міськради фінансує громадян країни-агресора і Російську Федерацію.

До речі, фірма «Гончар» в цьому ж році постаралася відремонтувати покрівлю і в дитсадку № 14, але вже за 108 тисяч гривень. Тож частина цих грошей могла «повернутися» в Україну у вигляді куль та снарядів, якими вбивають українських військових.

Гроші пристосуванцю та голосувальнику за криваві дії влади

Щедре роздавання грошових подарунків найближчому оточенню продовжувалось і продовжується. Ще один отримувач коштів - депутат міської ради минулого скликання від Партії Регіонів та фігурант численних і постійних бюджетних асигнувань пан Микола Рожков. Відповідно до договору підряду № 190 він отримав 54 065 гривень за ремонт 29 квадратних метрів відкосів у дитсадку № 21.

Екс-депутат має цікавий політичний послужний список. Він був членом всіх політичних рухів, які були наближені до місцевої і вищої влади. Наприклад, свого часу він був членом депутатської групи «За майбутнє Олександрії», яка сформувалась із тих, хто підтримував на виборах міського голову Степана Цапюка. Також був членом депутатської фракції «Трудова Україна». Це партія, яка очолювалась відомим прихильником Януковича і Кучми - Тігіпком. Після того як політичний вітер змінився, цей же громадянин став членом депутатської фракції «Партії регіонів» - партії екс-президента Януковича. Бо це було фінансово і політично вигідно.

До речі цей депутат разом із мерією намагався у суді довести, що він не голосував за звернення на 71-й сесії Олександрійської міської ради 23 січня 2014 року. А саме рішення щодо необхідності вжиття «жорстких» заходів до протестувальників у Києві, запровадження «драконівських законів», які викликали масові заворушення і як наслідок – кривавий розстріл Небесної сотні.

Політичне пристосуванство допомогло сьогодні заробити цьому екс-депутату і підприємцю немало грошей завдяки лояльності міської влади. За неповний 2017 рік пан Рожков, вже встиг підзаробити на грошах міської освіти  трохи меньше мільйона - 708134 грн.

Фірма, яка все знає

Не менш цікавим є закупівля управління освіти, молоді і спорту міської ради, для якої треба було знайти фірму, що почистила б системи опалення міських освітніх закладів. Така фірма знайшлася. Як ви вже здогадуєтесь все відбувалось за відомою схемою, яку чимало експертів називають потенційно корупційною – укладення звіту про укладений договір. У підсумку товариство з обмеженою відповідальністю «Канал тепло сервіс» отримає 90 і 57 тисяч гривень за поточний ремонт з очищення системи опалення дитсадка № 25 і № 35.

А тепер увага: ця фірма зареєстрована у Києві 1 серпня 2017 року. Її геніальний керівник Свєтлична Дар’я Володимирівна змогла так спрацювати, що за 10 днів знайшла в Олександрійській міській раді потрібних людей і уклала договори! Навіть більше, ця фірма, що має всього 5 тисяч гривень статутного капіталу, змогла переконати, що виконає робіт на 147 тисяч гривень. При цьому у фірми немає жодної історії діяльності та ліцензії з виконання будівельних робіт у будь-якому напрямку. До речі, за дивним збігом обставин, ця компанія зареєструвалася з основним видом діяльності, який підходить саме для цього виду робіт - каналізація, відведення й очищення стічних вод.

Ще цікавішим є те, що одразу після олександрійського бюджетного замовлення, компанія отримали три тендери в Рівненській області на 201 тисячу гривень. Знову бюджетні кошти і специфічний вид робіт.

Схема для шулерів і пристосуванців

Те, як витрачають гроші міського бюджету очільники управління освіти, молоді і спорту Олександрійської міської ради вказує на дуже просту, очевидну схему. Політичні шулери і пристосуванці, керівники, які погоріли на невиконанні законів, створенні боргів та ті, кого можна сміливо залякувати, вимагати виконувати все що завгодно, стали популярними у кулуарах міського «білого дому».

«Когорта» однодумців очолила списки надійних партнерів Олександрійської міської ради. Питання чому в Олександрії немає інвестицій та не зростає економіка, має цілком очевидну відповідь: немає прозорості використання коштів, немає конкуренції, яка підвищує якість і змушує витрачати гроші ощадливо, в тому числі ті, які дають для забезпечення дитячих садків міста.

Віктор Голобородько

0    848     07.12.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!