Статтi

на попередню сторiнку

Кондиціонери по «дружній» ціні та сотні тисяч гривень на ремонти без документації

Кондиціонери по «дружній» ціні та сотні тисяч гривень на ремонти без документації

Чи не цікавило вас питання, як та куди витрачаються гроші у закладах культури міста? А, виявляється, це питання не просто цікаве, а дуже цікаве. Адже спрут корупційних проявів сягнув і духовних скрижалей. І цьому дивуватися, власне, немає чого. Прояви корупційних ризиків від депутатського корпусу до верхівки місцевої влади та найнижчих щаблів влади - це просто метастази однієї хвороби- безнаказанності, яка, на жаль, продовжує прогресувати у колі місцевих можновладців. Силові органи продовжують демонструвати беззубість і кволість, а бюджет оббирають вже настільки зухвало та сміливо, що навіть дивуєшся, наскільки треба мати зухвалості та впевненості у своїх діях. Ось тільки два випадки, які, як кажуть, на поверхні.

Одна – іншій за «своєю» ціною

Придбання кондиціонерів для міського палацу культури «Світлопільський» відбулось, імовірно, за завищеною ціною. Вартість придбання кондиціонерів не співпадає з ринковою ціною, яку пропонують інші постачальники. Різниця у сторону збільшення може бути на рівні 50 тисяч гривень. Інформація про придбання кондиціонерів є у системі «Прозорро», що є відкритим ресурсом, який пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги України.

Відповідно до договору, на постачання кліматичного обладнання, укладеного начальником управління культури і туризму Олександрійської міської ради Вікторією Чернецькою та директором ТОВ «Гольфстрім-енерго» Сергієм Фуртаком, постачання чотирьох кондиціонерів IDEA ICC-36HR-SA6-N коштувало міському бюджету 192 тисячі гривень.

Варто зазначити, що віднайти згадану модифікацію кондиціонерів не вдалося на офіційному сайті виробника та його представників в Україні, оскільки до маркування має додаватись цифра 1. Саме кондиціонери із модифікацією ICC-36HR-SA6-N1 пропонуються за ціною не вище 38 тисяч гривень у різних постачальників, а один із популярних продавців побутової техніки реалізує кондиціонер за ціною 36,4 тис. грн. Таким чином, різниця між виявленими журналістами «Олександрійських новин» ринковими пропозиціями та придбанням міської влади через звіт про укладений договір складає близько 50 тисяч гривень.

Договір на витрачання бюджетних коштів для придбання за неринковою ціною підписали начальник управління В. Чернецька та комерсант С. Фуртак, який є чоловіком начальника управління забезпечення діяльності міської ради Л. Фуртак. Про ці родинні зв’язки зазначено у декларації чиновниці за 2016 рік. Цікавим є те, що у згаданій декларації чомусь не вказано про отримання будь-якого доходу С.Фуртаком, крім отримання коштів з оренди та пенсії, хоча він є власником та керівником підприємства з 2010 року. Не зовсім є зрозумілим і те, яким чином фірма, на якій директор не мав власного доходу, змогла постачати кондиціонери по неринковій ціні комунальному палацу культури. Імовірно, що стимулом для укладення згаданого договору було знайомство та особисті стосунки двох очільниць управлінь Олександрійської міської ради Л. Фуртак та В. Чернецької.

Тендерної документації, як це зазвичай буває під час закупівлі товарів та послуг управлінням культури і туризму Олександрійської міської ради, в цій закупівлі теж немає.

Ремонтуємо й ремонтуємо…

А ось ще одна цікава історія. Ремонт приміщення, яким опікується Олександрійський міський музейний центр ім. А.Ф. Худякової, триває два роки поспіль без оприлюднення тендерної документації. Регулярні платежі одному і тому ж постачальнику послуг із капітального і поточного ремонту складають від 70 тисяч гривень до 197,5 тисяч гривень. Такі договори та тендерні процедури проводить управління культури і туризму Олександрійської міської ради. Як свідчать протоколи засідань тендерного комітету, відповідні рішення ухвалювала начальник управління культури В. Чернецька, наголошуючи на тому, що саме вона підписувала згадані договори.

Всі закупівлі відбувалися на безконкурсній основі, із визначенням переможця шляхом закупівлі за методикою «звіт про укладений договір».

Останній договір укладено на капітальний ремонт приміщень вартістю 197 529,71 гривень 25 вересня 2017 року. Схожий договір на 197 305 грн. було укладено 6 липня 2017 року.

На поточний ремонт приміщень музею 16 березня 2017 укладено договір щодо витрачання 70 598 грн. Цікаво зазначити, що згадані роботи класифікуються замовником як «Інші завершальні будівельні роботи» ДК 021:2015: 45450000-6. У складі таких робіт є поняття «капітальний ремонт і реставрація», таким чином згадана транзакція, ймовірно, була продовженням прихованого розподілу чималої суми ремонту на дрібніші закупівлі, а не справжнім поточним ремонтом.

Першим платежем була оплата послуг тому ж самому підприємцю без оприлюднення відповідної документації. Договір був оприлюднений 17 листопада 2016 року із додатковою угодою 19 грудня 2016 року. Вартість послуг склала 93 249 грн. В описі робіт це мав бути капітальний ремонт приміщень Олександрійського міського музейного центра.

Переможцем всіх безтендерних, тобто закритих, торгів був один і той самий підприємець, який, за інформацією відкритих джерел, є директором трьох приватних компаній:

  • товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно–будівельна компанія «Масштаб», засновниками якої є Василь Мороз та Олег Плотніков. Ця компанія займається питанням виробництва бетонних розчинів, готових для використання. Компанія зареєстрована в Олександрії;
  • товариства з обмеженою відповідальністю «Спектр», де засновниками є той самий Олег Плотніков та Олександр Томаш. Компанія займається монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Компанія зареєстрована в Олександрії;
  • приватного підприємства «Транзит–Траст», що займається вантажними автомобільними перевезеннями, зокрема дизпалива і працює в обласному центрі. У цій фірмі О. Плотніков є і директором, і засновником, і єдиним отримувачем всіх вигод.

Згаданий підприємець цікавий тим, що саме він став на безальтернативній основі отримувачем більше 1 мільйона гривень бюджетних коштів для виконання ремонтних робіт у 2016 році в місті Олександрія. У 2017 році вартість виконуваних ними робіт сягнула 2,1 мільйона, й у всіх випадках він бере участь у використанні бюджетних коштів на безконкурсній основі.

По всім об’єктам, які ремонтувалися підприємцем за бюджетні гроші, не було надано замовником - управлінням культури і туризму міської ради - жодної тендерної документації, зокрема по ремонту дитячої музичної школи, капітальному ремонтові музейного центру, ремонту приміщень фізіотерапевтичного відділення з прилеглим до нього коридором та приміщень рентгенологічного кабінету дитячої міської лікарні, капітальному ремонту ортопедо-травматологічного відділення головного корпусу МКЛПЗ міської лікарні №1.

Спроби отримати інформацію у контактної особи замовника не завершились успіхом, оскільки вказаний телефон не відповідає, зв’язок із керівником управління, яка підписувала згадані договори, теж встановити не вдалось.

Ось так запросто використовуються гроші бюджету. Чиновницька рать не гребує вже нічим. А, зрештою, чого б його і гребувати. Гроші, як кажуть, не пахнуть.

Фото - 24tv.ua

0    519     13.10.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!