Статтi

на попередню сторiнку

Депутати міської ради скликають позачергову сесію з скасовування тарифів: 17 підписів п’яти політичних сил

Депутати міської ради скликають позачергову сесію з скасовування тарифів: 17 підписів п’яти політичних сил

Депутати п’ятьох політичних сил Олександрійської міської ради ініціювали скликання позачергової сесії. На розгляд планують винести лише одне питання - про скасування рішення виконавчого комітету від 6 липня 2017 року № 452 «Про встановлення скоригованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Цим рішенням міська влада підняла ціну на квартплату більш ніж на третину. «Олександрійські новини» опублікували текст звернення ініціативної групи депутатів до міського голови.

П’ять партій

Відповідне офіційне звернення до Степана Цапюка підписали депутати, що є представниками п’яти фракцій міськради: «Солідарності» (які й виступили ініціаторами позачергової сесії), «Батьківщини», «Самопомочі», «Радикальної партії» і «УКРОПу».

Усього звернення до міського голови підписали 17 депутатів міськради із 36, про що свідчить копія документу. У своєму зверненні до міського голови депутати пропонують запросити на позачергову сесію Ради старших будинків міста, представників ОСББ, керівників підприємств ЖКГ, представників громадських організацій та ЗМІ. Регламент міськради наголошує, що скликання позачергової сесії має відбутися за наполяганням третини депутатів міської ради. Таким чином мер або секретар ради мають скликати сесію для реалізації права депутатів. Якщо ж мер чи секретар ради відмовляться скликати сесію міської ради, то сесійне засідання отримують право скликати самостійно та проводити ініціатори звернення.

Тариф - обличчя підприємства

Не виключено, що мер, навіть у разі скликання сесії та ухвалення рішення про скасування тарифів, не поставить підпис під рішенням і таким чином спробує заблокувати рішення депутатів. Водночас це може мати значні політичні наслідки для мерії, яка, підвищуючи тарифи, не змогла довести у суді законність ухвалених раніше тарифів на квартплату.

Відповідні судові рішення тепер є тягарем для влади, бо вони ставлять під сумнів і нові розрахунки мерії вартості обслуговування будинків та прибудинкових територій. Відома економічна категорія мовить приблизно так: тарифи – це лише один з показників роботи підприємства. Тарифи не живуть окремо. Це і є, можна сказати, обличчя підприємства, його парадний фасад. Якщо гнилий підвал чи руйнуються стіни, то і тарифи будуть на межі законності та економічної доцільності.

Торпеди «товсь»!

Яким чином буде діяти мерія? Мабуть, вона спробує якось «торпедувати» проект рішення, який намагаються покласти у «довгий ящик». Саме це питання змусило активно опиратись чиновникам, що перелякано бігали коридорами, шукаючи порятунку у своїх керівників. Тільки після втручання громадськості та депутатів, які вказували на порушення їх прав здійснювати депутатську діяльність окремими представниками мерії, проект пройшов реєстрацію.

Проте мерія не вносила проект на розгляд, імовірно побоюючись остаточно втратити контроль за створеним нею ж комунальним «Житлогоспом», що споживає ресурси громади та потребує все більших і більших «вливань». Власне про недоцільність існування такої форми діяльності комунального господарства говорилось вже давно, але мерії вигідно мати велетенське підприємство із мільйонними оборотами коштів, в яких дослідити витрачання на конкретний будинок практично неможливо.

Після такого демаршу депутатів та рішення суду стає зрозумілим вся небезпека і насиченість «хмар», які поступово, але невпинно здіймаються над підприємством.

Тепер вся діяльність підприємства-монополіста тепер є сумнівною з точки зору економічної доцільності, адже судове рішення про скасування тарифів, як ухвалених за межею законності, вказує на те, що з економікою та управлінням підприємства не все гаразд.

Червона картка меру

Реєстрація звернення, навіть якщо воно не призведе до рішення ради та не стане символом перемоги альтернативної точки зору на економічну діяльність комунальників, наразі буде черговим попередженням владі й меру зокрема.

Саме міський голова, підписуючи контракт з очільником «Житлогоспу» та віддаючи посаду представнику політичної сили, взяв на себе повну відповідальність за роботу комунальників. Тепер саме і назріває криза у комунальному «Житлогоспі», як наслідок типового політичного примусу, а не управлінського рішення, за виконання негласної угоди із мером про підтримку, через наявність керівних посад із чималою зарплатнею. Якщо ж він не буде захищати незаконні тарифи, тоді треба звільняти директора підприємства, який, до речі, жодного разу не звітував перед громадськістю про роботу «Житлогоспу», за яку підприємство отримує із бюджету чималі гроші.

Що обиратиме мер? Звісно він буде намагатись і далі експлуатувати свою хитку «більшість», яка ховається за популістськими лозунгами про «добрі справи». Одну з таких «добрих справ» ми бачимо – безконтрольне викачування грошей із міського бюджету та з гаманців громадян через створеного мером та його оточенням зажерливого монополіста. Тож і далі депутати партій, що переконували виборців у правильному виборі та турботу про народ, продовжать поділяти незаконні дії мерії чи спробують по-іншому подивитись на свою участь в управлінні містом і скинуть кайдани страху? Відповідь на це питання може дати тільки позачергова сесія, де кожен голос буде давати просту відповідь на просте питання: за чи проти народу ті, кого свого часу обрали олександрійці.

Ілюстрація - ukranews.com

1    2170     31.08.2017


Коментарі (1)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!

[an[ak 01.09.2017
Что делает баллотирующийся в депутаты? -Ищет народной поддержки! Что должен делать ставший депутатом, если он искренне хочет защитить попранные интересы народа? - Созывать народ на прямое отстаивание своих интересов! Азбука! И где во всей этой представительской депутатской рати призыв к прямой демократии, - гласу народа(!), если очевиден расклад депутатских сил? Всего 17-ть(!) подписантов! Надо минимум 19-ть присутствующих на сессии депутатских голосов! Без опоры на массы обманутых жителей проиграш очевиден. Вы что в дешевый демагогический популизм поиграть решили? Да вас уже скомкали - внеочередная сессия, хренушки - плановая. Ваш проект один из последних, (10-й) в повестке дня. А сколько мурыжили? - Проглотили, не поперхнулась? А что во фракциях и партийных рядах у вас творится, скольких "на кормление" взято? -Забыли, по партийным спискам пришли в местные советы... Ну-ка сосчитайтесь 5(пять) фракций, скока вас там? Да три четверти состава местного совета, и где-где эти "клятвенно верные" партийцы-иуды? Вы хоть одно принципиальное "сражение" в местном совете выиграли(отстояли)? То-то и оно. Хренологию пиарщиков-пораженцев продлить вознамерились? Да вам же наполовину иудообразным общественность жованное решение суда/Справа√398/7667/14-а) в рот положили(скоро апелляционное на тарелочке с голубой каемочкой принесут), и это спаплюжиты норовите?! Превратив в милый клановый междусобойчик!