Статтi

на попередню сторiнку

Приютівська ОТГ: черговий етап - призначення виборів Центрвиборчкомом

Приютівська ОТГ: черговий етап - призначення виборів Центрвиборчкомом

7 серпня відбулися сесії шести сільських та селищної рад в Олександрійському районі, на яких ухвалено остаточні рішення щодо створення об’єднанної територіальної громади, пише «Голос громади». Після тривалих обговорень, розгляду плану організаційних заходів щодо життєдіяльності об’єднаної територіальної громади та схвалення пропозицій від громади населених пунктів, депутатський корпус ухвалив рішення, котре і стало визначальним у процесі створення ОТГ.

Сайт посилається на ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і стверджує, що Приютівська селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі міського типу Приютівка вважається утвореною.

Створення ОТГ після ухвалення відповідних рішень підтвердив директор Кіровоградського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Яременко. Він наголосив, відповідаючи на уточнююче питання, що схвальний висновок щодо нової об’єднаної громади від обласної державної адміністрації є. Тепер ОДА має направити його до Центрвиборчкому, який і призначить перші вибори в громаді. Наразі у ЦВК є близько 150 подань про проведення перших виборів. Це може бути критичною масою для скликання засідання ЦВК та ухвалення відповідної постанови.

Як говорить закон «Про місцеві вибори», після проведення виборів ради громади відбудуться вибори старост, які будуть оголошені новообраною радою громади. До їх обрання нинішні сільські та селищні голови будуть виконувати обов’язки старост. Вони ж ввійдуть у склад виконавчого комітету ради громади. Під час виборів буде створена окрема територіальна виборча комісія, а депутати будуть обрані до обрання на чергових виборах депутатів ОТГ. Варто сказати, що дієздатність районних рад зберігається, як і районних державних адміністрацій. Депутати від відповідних територій будуть продовжувати входити у склад районної ради і представляти жителів ОТГ. Однак вони будуть більше впливати на взаємодію нової ОТГ із районною владою нинішнього рівня.

0    656     11.08.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!