Статтi

на попередню сторiнку

Крадії металу VS Кіровоградщина - рахунок 1:0

Крадії металу VS Кіровоградщина - рахунок 1:0

Крадіжка металу стає на заваді нормальному життєзабезпеченню області в перший день липня. Всі міста обласного значення та багато менших населених пунктів, а це до 400-500 тисяч населення, опинились у спеку без води без будь-якого попередження. Частина комунальних служб виявилась безпорадною. Виживали хто як міг.

В Олександрії комунальники не забезпечили водою жителів багатоповерхівок. Виживали хто як міг – черги до колонок, колодязів та інших джерел питної води були величезними. Але лише у понеділок спромоглись опублікувати місця для розбору води в місті Олександрії.

Але цікавим є і те, що автівки, які розвозили воду, з’явились в обласному центрі і були вони з Олександрії! А в самому місті їх чомусь не було на вулицях. Хто ухвалив таке рішення?

Перелік дещо дивував - це були лікарні, але ще дивнішим стало те, що в якості так би мовити джерел були вказані приватні водорозбірні колонки та скважини. Більшість з них під замком і ділитися не всі поспішали, адже за недешеву електроенергію сплачують жителі багатоповерхівок чи власники приватних садиб.

Поки більшість олександрійців несподівано дізнались, що води у них меншає у кранах, стало відомо про те, що стало причиною відключення.

Влада відпочивала, олександрійці - виживали

Дізнатися з офіційних джерел в місті інформацію про надзвичайну подію не було можливості: міська влада мовчала і сайт міськради зробив перше повідомлення напередодні… відновлення водопостачання. За такі дії інформаційному сектору міськради варто не тільки отримати попередження про професійну непридатність, але й для порядку когось звільнити. Але це питання до міського голови та Інни Московченко– начальника управління інформатизації та інформаційно-аналітичної політики міської ради, яка не може організувати роботу своїх підлеглих. Не краще, до речі, спрацювало у інформуванні громадян і місцеве водопровідно-каналізаційне господарство, яке теж мовчало про аварію та за інформацією з різних районів міста, яку отримали наші журналісти (Восьма школа, 14 мікрорайон, Перемозький мікрорайон, Південний мікрорайон), ніяк не сповістило олександрійців. Лише завдяки повідомленням журналістів обласного центру вдалось дізнатись хоч якісь подробиці інциденту.

Виклик всім жителям області

Саме тоді і з’ясувалось, що причиною зупинки водопостачання стало падіння високовольтної опори. «Внаслідок крадіжки кутника з опори повітряної лінії напругою 150 кВ у місті Світловодську сталося падіння даної опори. Це призвело до відключення високовольтної підстанції «ЗЧМ», від якої заживлені насосні станції 1 і 2 підйому водогону «Дніпро-Кіровоград». Без електропостачання також залишилася велика частина Світловодська, переважно багатоповерхові будинки. До місця аварії направлено техніку та спеціалістів служби ліній ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Резюмуючи сказане: епідемія крадіжок кутників призвела до логічної розв’язки - без води чотири міста обласного значення, а без електропостачання - сотні жителів Світловодська», - повідомив на своїй сторінці прес-секретар «Кіровоградобленерго» Сергій Богомільчук.

На думку енергетиків, коли крадії дорізали метал, опора мабуть і впала. Зріз є свіжим і вказує на те, що подія стала наслідком нахабних дій «металоломщиків». За фактом порушено кримінальне провадження, проте цікаво інше. Крадії металу стають дедалі нахабніші і кидають суспільству виклик. Варто сказати, що виклик цей спрямований і до правоохоронної системи, адже якщо факти різання опор були не поодинокі (а виявляється є і інші випадки біля Світловодська), тоді складається враження, що на проблему тимчасово закрили очі, очікуючи, що порятує «авось». Як бачимо, гратися із такими речами як безпека енергетичних об’єктів не варто. І якщо не піймати цих зловмисників та не запроторити їх на тривалий реальний тюремний строк, то рахунок не на користь обласної громади стане ще більшим. Адже до чого крадіям електрика та вода? Їм головне – отримати сотню гривень, які одразу і використати за призначенням: розпити горілки. Та чи вартий комфорт цих негідників життя і безпеки тисяч жителів області?

Віктор Голобородько

Фото – Сергій Богомільчук

0    2254     06.07.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!